Nauka na wyjazdach zagranicznych

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, chciałam bardziej pod szlifować swój angielski i zastanawiam się nad jakimś wakacyjnym wyjazdem. I pytanie do tych, co z takowych już korzystali. Czy rzeczywiście, warto na taki wyjazd się zdecydować i na jaki czas. Słyszałam, że najlepiej na taki co najmniej 3 tygodniowy, ale to pewnie strasznie dużo kasy kosztuje. Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat. I najważniejsze to jak rozpoznać dobrego organizatora takich wyjazdów, żebym się jakąś niewolnicą nie stała :)
Najlepiej to z jakąś działającą na rynku szkołą językową wyjechać, będzie najpewniej.
A czy nie lepiej poszukac dobrego nativa w Polsce. Pamietajmy, ze w zagranicznych szkolach jez. ang. ucza tez nauczyciele z innych krajow dla ktorych ang. moze byc 2gim albo 3cim jezykiem. Wszystko zalezy na tym, czy chcesz nauczyc sie jez. ang. od nativa, czy tylko nauczyc sie jez. ang. Bo wg mnie to jest roznica.
Bez wątpienia takie wyjazdy to super opcja, nigdy tak szybko nie załapiesz języka ucząc się w jakieś szkole czy nawet indywidualnie jak na takich wyjazdach. Obcowanie z tą społecznością 24 na dobę, zmusza nas wewnętrznie do większego zaangażowania i wysiłku, dzięki czemu szybciej to sobie wszystko przyswajamy. Wiadomo, że im dłuższy taki pobyt tym więcej skorzystamy. Do najtańszych takie wyjazdy nie należą, ale wszystko też zależy w jakim okresie chcemy wyjechać. Wiadomo, że te w okresie wakacyjnym będą z pewnością droższe niż podczas roku szkolnego. Ale, trzeba śledzić bo co i raz zdążają się jakieś promocje. Najlepiej na taki wyjazd zdecydować się ze sprawdzoną szkołą językową, która takie wyjazdy organizuje na bieżąco, a nie od wielkiego dzwonu. Ja już dwa razy jeździłam ze szkołą Lang LTC. Bardzo fajnie to wszystko organizują i mi taki pobyt naprawdę dużo dał. Przede wszystkim zaczęłam dobrze rozumieć anglików to co do mnie mówili, bo dotychczas często mi jakieś zwroty uciekały, bądź ich w ogóle nie rozumiałam.
Hej, polecam wpis na blogu, w którym znajdziecie aktualne możliwości zagranicznych wyjazdów w wakacje. http://carolangue.blogspot.com/2016/03/wakacje-z-jezykiem-zagraniczne-staze.html
Myślę, że w Twoim przypadku dobrym pomysłem byłyby Summer Universisites -Pozdrawiam :)
edytowany przez carolangue: 01 mar 2016
.
edytowany przez carolangue: 01 mar 2016
Temat przeniesiony do archwium.