W jaki sposob rozwijac swoj angieslki ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Chcialbym zaczac rozwijac swoj angielski, zastanawiam sie tylko jaki sposob bedzie najlepszy. Czy zaczac uczyc sie samemu z ksiazek, ogladajac filmy po angielsku itp. ? Czy odrazu zapisac sie na jakis kurs ?Dodam ,ze mam spory problem z plynnoscia mowienia.

Obecny poziom mojego angielskiego jest raczej mocno sredni, jakims poziomem odniesienia moze byc matura, pisemna i ustna zdana na 80%.


Nie chce niczego na juz, zalezy mi poprostu na tym aby za 3-5 lat moglbym sie ubiegac o CAE, jaka droge nauczania najlepiej obrac aby to osiagnac ?
edytowany przez block777: 26 lut 2016
poszukaj dobrego korepetytora jez. ang, zebys plynniej mowil.
Szukaj wymow wyrazow i zdan na necie. Gramatyke mozesz sie sam nauczyc.
A ktos moglby polecic jakies dobre storny do nauki gramatyki, slowek ?
Np niniejsza strona.
Ja dla odświeżenia i poćwiczenia języka korzystałem z metody Emila Krebsa. Co prawda jest od początkowego poziomu do średnio-zawansowanego ale chociaż się rozgadasz na początek. Od jakiegoś czasu próbuje z Duolinguo. Na stronie BBC są darmowe kursy ale tam jak dla mnie trudno się połapać gdzie się było ostatnio i co robić następne. Zależy jak chcesz używać języka? W pracy tak o na wakacjach ?
Jakby co stronki: www.krebsmethod.com, www.duolingo.com, www.bbc.co.uk/languages
A może jakaś szkoła językowa? Nie wiem skąd jesteś, ale np w Krakowie chodzę do LINCOLNA i jestem zadowolony... :)
Czy admin nie może od razu blokować IP tych spamerów i multinicków? Może nie pozbędzie się w ten sposób wszystkich ale na pewno odczujemy różnicę.
Cytat: Tutoring
Polecam mój ...

Prosze nie reklamowac sie w ten sposob na naszym forum. Sa odpowiednie drogi, ale taka samo-reklama nie jest jedna z nich. Posty beda kasowane (dlatego, ze nie doroslas do tego zeby miec zdolnosci czytac nasz regulamin).
W nauce języka angielskiego najbardziej mi pomogły filmy i muzyka w tym języku. Żadna książka nie pokaże Ci jak się to poprawnie wymawia... a wymowa jest ważna. Trzeba się do niej dostosować aby cokolwiek zrozumieć przy pierwszym spotkaniu z osobą mówiącą na co dzień po angielsku.
Podstawą nauki języka angielskiego jest znajomość gramatyki. Bez tego należy zapomnieć o płynnym mówieniu w tym języku. Trzeba poznać strukturę wszystkich 16 czasów angielskich zarówno w stronie czynnej jak i biernej, wszystkie czasowniki modalne oraz wszelkiego rodzaju konstrukcje zdaniowe. Trzeba nauczyć się budować różne zdania: twierdzące, pytające, przeczące czy rozkazujące a słówka wprowadzane do zdań podczas konstruowania zdań bardzo szybko się przyswaja. Zacznij od książki "Essential grammar in use" autor Raymond Murphy a potem przejdź na wyższy poziom "English grammar in use" tego samego autora. To są najlepsze książki z gramatyki angielskiej które polecam każdemu. Sama się na nich wychowałam.
Cytat:
Podstawą nauki języka angielskiego jest znajomość gramatyki. Bez tego należy zapomnieć o płynnym mówieniu w tym języku. Trzeba poznać strukturę wszystkich 16 czasów angielskich zarówno w stronie czynnej jak i biernej, wszystkie czasowniki modalne oraz wszelkiego rodzaju konstrukcje zdaniowe

Jeszcze phrasal verbs, idioms, fixed forms,itp.. multum rzeczy.
Z tymi strukturami 16 czasów to pojechałeś, kolega chyba pomaga przy tworzeniu programów nauczania.
Witam szukam chętne osoby do wyjazdu do anglii które niczego się nie boją i wiedzą że sobie poradzą :)
moim zdaniem jednak kluczem do rozwijania umiejętności językowych jest dobra szkoła językowa bo samodzielnie ciężko chociaż oczywiście bez wytężonej pracy w domu niczego się nie osiągnie, ja chodzę do lincolna i bardzo sobie chwalę te zajęcia, szybko udało mi się doszlifować język do poziomu na którym mi zależało a teraz u nich przygotowuję się pod zdawanie certyfikatu żeby CV lepiej wyglądało też dla zagranicznych pracodawców, no i zapomniałbym.... lokalizacja! dla mnie to ważne żeby zajęcia były w centrum żebym nie musiał tracić dużo czasu na dojazdy no a lincoln jest na Karmelickiej więc bardziej w centrum się nie da :)
Sprawdze sama ta szkole. To, ze jednemu pasuje (blisko do centrum) drugiemu ktory mieszka w Hucie moze nie. Czlowiek SAM w domu tez moze sie nauczyc - tylko potrzeba sily i woli. Ja nie wierze ze ludzie tylko sie ucza wtedy kiedy ktos stoi z batem i ich bije.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa