Jak wznieść na wyższy poziom -> Listening i Speaking

Temat przeniesiony do archwium.
Czytałem już sporo książek po angielsku, bo studiuję na uczelni technicznej i ogólnie takie o rozwoju osobistym, i inne różne, jakieś dokumentacje techniczne też, słucham też często jakiś kursów właśnie dotyczących tego co studiuję -> w wyniku tego mój poziom zrozumienia napisanego tekstu jest dla mnie wystarczający -> teraz już nawet nie wypisuję słówek i natychmiast je staram sobie wkuć na pamięć, tylko podkreślam i jak kiedyś słówko kilka razy się powtórzy to i tak zapamiętuje.

Ale właśnie problem polega na tym, że mam spory zasób słownictwa, ale z wymową jest już gorzej, bo mieszkam w Polsce, na studiach nie mam angielskiego i po prostu nie rozmawiam w tym języku, a w liceum poziom mojej wymowy był równie słaby i ogólnie komunikacji -> ze słuchaniem jest trochę lepiej, ale tu chciałbym dojść do perfekcji tj. brać dowolny materiał video/audio i go rozumieć np. choćby jakiś film -> a teraz rozumiem tylko z 3/4 tekstu z jakiś prostych podcastów, i dopiero gdy włączę napisy to rozumiem prawie wszystko A i jeszcze słucham różnych wykładów z TED, albo jak są jakieś ciekawe dokumenty z YT na kanale National Geographic ogólnie jakoś mam tak, że jak mówi osoba, dla której angielski nie jest językiem ojczystym to łatwiej mi ją zrozumieć niż taką, która jest ...


Jak trenować komunikację/wymowę/ i słuchanie, najbardziej zależy mi na słuchaniu.
edytowany przez Pismienny: 19 lip 2016
Dzięki za pomoc tyle odpowiedzi ....