Czasopisma, gazety gdzie można wypożyczyć w Warszawie?

Temat przeniesiony do archwium.
Pytanie do forumowiczów,
czy jest w Warszawie coś na wzór American Corner, albo jakiejś biblioteki, w której
można poczytać, ewentualnie wypożyczyć, czasopisma, gazety w języku angielskim?
Wiem, że uczący się języka niemieckiego mają Goethe Institut, który jest dość dobrze wyposażony,
w tego typu publikacje. We Wrocławiu jest American Corner, niestety nic nie znalazłem w Warszawie.
Będę wdzięczny za odpowiedz.
British Council?
sprawdze british council... aczkolwiek nie wiem czy tam możesz sobie tak wejść z ulicy , czy musisz być zapisany na jakiś kurs. Chodzi mi też o miejsce gdzie możesz sobie usiąść i poczytać.
Ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?
Biblioteka OSA na Ksawerowie
a w Empikach nie mozna poczytać gazety? Są tam zagraniczne.
Wypożyczenia i możliwości siedzenia godzinami szukałabym najpierw właśnie w Bibliotece British Council która jest częścią Biblioteki Publicznej Dzielnicy Praga Południe (o ile pamiętam, dostępna dla wszystkich – na Meissnera 5), a w drugiej kolejności w Bibliotece Dzielnicy Wola (Al. Solidarności 90) – zarówno w wypożyczalni obcojęzycznej, jak i w czytelni naukowej. Być może coś jest też na Koszykowej, w głównej bibliotece województwa mazowieckiego, ale nie jestem tego pewna.
Dzięki za odpowiedzi : ) empik jednak odpada, potrzebuje miejsca gdzie mogę coś skserować lub wypożyczyć,
także posprawdzam wszystko :)
Nie wiem dlaczego, ale przyszlo mi na glowe 'lotnisko', przeciez duzo anglojezycznych pasazerow przywozi ze soba gazety. Czy wszystkie od razu ida do smietnika?
edytowany przez terri: 27 wrz 2016
Haha dobry pomysł, ale średnio chcę mi się jechać na Okęcie, w nadziei, że ktoś przypadkiem zostawi gdzieś gazetę, i akurat będę miał szczęcie.. trochę bez sensu...
ale przeciez mozesz cos napisac na 'gumtree' i moze akurat ktos sie znajdzie.
Już byłem w bibliotece na Woli i znalazłem to czego szukałem. Dokładny adres to Nowolipie 20.
Dziękuje wszystkim za pomoc !!
Szukam używanych (archiwalnych) czasopism i magazynów dla native speakerów i uczących się ang. - ktoś coś?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Ogłoszenia