Czego słuchać, żeby się osłuchać

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
dużo się generalnie mówi o słuchaniu czegoś po angielsku, oglądaniu seriali, słuchaniu audiobooków czy radia. Problem w tym, że jak oglądam serial, to się na nim skupiam, to samo z audiobookiem, w radiu jest ten problem, że nie mówią cały czas, tylko jest muzyka, a ja szukam czegoś, co będę mógł sobie włączyć w tle np. do sprzątania. Coś co nie będzie miało większego znaczenia ale będzie miało konkretne walory dydaktyczne.

Jakieś pomysły? :)
Hm, no ale jak się skupiasz na tym, czego słuchasz to chyba właśnie dobrze? :) Jeśli słuchasz czegoś w ramach słuchania "żywego języka" to masz okazję sprawdzić, na ile rozumiesz ze słuchu tekst mówiony, ale wiadomo, że dana audycja w radiu czy TV, czy też piosenka nie jest materiałem dydaktycznym samym w sobie. Takim byłyby jakieś dialogi czytane przez lektora po angielsku i następnie czytane po polsku, ale chyba nie o to Ci chodzi? Jak coś w tle, to tak naprawdę może to być cokolwiek - jakaś "gadana" audycja radiowa po angielsku, słuchowisko, a nawet te piosenki.
Mogą to być jak najbardziej materiały dydaktyczne czytane przez lektora. Nawet jakieś kursy angielskie do słuchania, jeżeli możesz coś polecić.
Z tym skupianiem chodziło mi o to, że nie mam czasu na oglądanie jakichkolwiek seriali po angielsku, a jak już jakiś serial oglądam, to chciałbym wiedzieć z niego wszystko to, co trzeba, bo zazwyczaj jest to dobry serial, warty pooglądania - tak źle i tak niedobrze :P
Generalnie chodzi mi o kontent, w którym będą pojawiały się słówka codziennego użytku, które pozwolą mi się oswoić z językiem i nie szukać w pamięci tych słówek przy kontakcie z osobą anglojęzyczną.
Polecam BBC Learning Engish- the Flatmates, ESOL Nexus- beginners a potem BBC 6 minute English. Dla rozrywki zespoły jak The Beatles and Dire Straits- świetne teksty i dobra, wyrażna wymowa.
propozycja: BBC World Service News (radio internetowe):
Cytat:
propozycja: BBC World Service News (radio internetowe)
...też, 'BBC QT' ( tzn. question time )
The Beatles w całości! ;)
Na stronie 44.pl można kupić książki dwujęzyczne w postaci drukowanej, ebooki i nagrania mp3. Są to uproszczone znane powieści (np. "Przygody Tomka Sawyera", ""Białe kieł" i wiele innych).









są to
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia