nauka czasów

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
w jakiej kolejnosci polecacie uczyc sie czasów angielskich zeby bylo najlatwiej? mozna je w ogole skategoryzowac na latwiejsze i trudniejsze czy nie ma rady i trzeba uczyc sie po kolei??
No nie powiem, żebyś miał się uczyć ich od końca, bo to nie miałoby sensu. Dlatego myślę, że mógłbyś sobie podzielić je na teraźniejsze, przeszłe i formy przyszłe i jakoś przyswajać. Poleciłbym tobie również czytanie angielskich tekstów i wyłapywanie różnych konstrukcji gramatycznych, w tym przypadku czasów, i zastanawianie się nad przyczyną użycia tutaj takiego czasu a nie innego.
na poczatku musisz opanowac takie, zebys mogl mowic o terazniejszosci, przeszlosci i przyszlosci.
czyli present simple, present continuous, past simple, future simple
Czy w wieku 60 lat można nauczyć się angielskiego?
czemu nie?
Cytat: dobroslawa
Czy w wieku 60 lat można nauczyć się angielskiego?

W takim wieku juz NIC nie mozna sie nauczyc....:-)
Nawet nie mam pojecia, zeby ktos, kto ma TYLKO 60 lat tak myslal.
jedno z najtrudniejszych w angielskim
W zyciu uzywasz: present simple,continues future simple , past simple present perfect no i past perfect.

czasow jest chyba 12 jak pamietam 6 powyzej sie uzywa w mowie. Intersuje cie roznica miedzy past simple i present perfect bo jest inaczej niz w polskim reszta jest prosta. Nie wiem po co ludzie w polskich szkolach skupiaja sie na czasach...tak bardzo w rzeczywistosci Czasy mozna zrozumiec na tych wyzszych poziomach c1/c2 ponizej tych pozioimow nie ma sensu tak sie podniecac...skoro nie widzi sie subtelnosci miedzy znaczeniami....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie