Jaka ksiazka na poz b1-c1.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, poradzilby mi ktos ksiazke do nauki angielskiego miedzy poziomami b1-c1? Poza tym w planach jest pisanie (co robie czesto), ogladanie bajek typu simpsons i w sumie czytanie (laczone z pisaniem - chat) oraz w miare możliwości nauje slowek (dlugotrwala). Ogólny dakekosiezny cel to cae/cpe.
Na podręcznikach typowych dla szkół językowych nie znam się, ale bardzo lubię "książki" do samodzielnej nauki. Jest trochę takich wydawnictw a 4 moje ulubione to Edgard, Lingo, Pons, Preston Publishing.
Jak wpiszesz sobie w necie te nazwy to znajdziesz na ich stronach pozycje od poziomu A1 do C1/C2.
A wśród nich kompleksowy zbiór całej gramatyki wraz z ćwiczeniami, repetytoria z czasów, repetytoria leksykalno-tematyczne, oddzielne pozycje dla idiomów, kolokacji, phrasal verbs, i to nie wszystko rzecz jasna.
Jest tego duuużo więc na pewno znajdziesz coś dla siebie, sam posiadam kilkadziesiąt pozycji właśnie z tych wydawnictw. Nazbierało się przez pare lat :)
Babadook,
podzielam Twoją opinię. Ja też nazbierałam mnóstwo podreczników tych wydawnictw, fiszek, wszystkie je cenię.
Mam jeszcze kurs do samodzielnej nauki z Red Point, gramatykę p. Janusza Siudy i wiele innych.
Zbieracz ze mnie i dodatkowo lubię mieć wybór podreczników.
Miło wiedzieć, że nie tylko ja mam hopla w takim zbieractwie :p
Np. z Preston Publishing to do angielskiego mam wszystko, łącznie kilkanaście książek ;)
Najlepsze jest to, że każda książka z jakiegokolwiek wydawnictwa jest inna ;)
:))

Presto Publishing to wg mnie genialne wydawnictwo.
Wiele osób go chwaliło, myślałam, że to reklama, zakupiłam Gramatykę w Tłumaczeniach 1 jako rozpoznanie i popłynęłam ;). Coś wspaniałego.
Nie mam jeszcze wszystkich, ale już mi nie dużo zostało.
Gramatyka w tłumaczeniach (x6), Business (x3) i jeszcze kilka różnych tytułów.
Oczywiście wszystko kupuje na promocjach, zwykle 30-40% taniej i to dotyczy wszystkich wydawnictw :)
Allegro i Ceneo to podstawa przy takich zakupach... a w dużym mieście jest więcej księgarni więc i odbieram za free :)
Ja raczej nie będę kupywała Business, bo nie obracam się w środowisku korporacyjnym, gdzie ta terminologia jest stosowana. Choć jestem ciekawa, jaka jest ich zawartość.
Być może na tyle uniwersalna, że można wszędzie wykorzystać.

Ja z kolei kupuję w księgarni, gdzie są naprawdę dobre ceny. Praktycznie tylko tam kupuję.
Nie wiem czy tu na forum można podać jej nazwę, to księgarnia wysyłkowa: czytam (kropka i polska końcówka stron internetowych ). Polecam.

Odnośnie innych wydawnictw, to faktycznie, każda książka jest inna.

Tak na marginesie, to bardzo lubię podręczniki pisane przez polskich autorów.
W serii Business jest dokładnie tak samo jak w serii z gramatyką.
Zdania po polsku i angielsku, a po prawej stronie "wskazówki".
Spis treści do kolejnych rozdziałów znajdziesz na stronie wydawnictwa.

Podanej wyżej księgarni nie znam bo nie jestem z Poznania, a tylko odbiór osobisty mnie interesuje ;)
A warto inewstowac w te cale kursy pokroju Profesor Henry na takim poziomie? Szczerze mowiac korzystam czasami (powiedzmy 4 razy w tyg) z anki i mam tam w sumie sporo roznych kolekcji slow, miedzy innymi wszystko do matury. Czy moze lepiej jak mowisz kupic ksiazki typu cwiczenia do gramatyki, leksykalne, ksiazka do cae/cpe z edgard?
W swoich postach odniosłem się do 1 komentarza.
Ale już jesteś po maturze czy dopiero przed?
Tak pytam, bo mamy kwiecień a matury są w końcu w maju ;)

Profesor Henry 6.0 to już zestaw multimedialny... książka + CD + program na PC.
No i tak się składa, że można kupić pojedyńcze elementy tego kursu albo cały zestaw (w przeliczeniu wychodzi mniej niż każdy osobno).
Z ciekawości wszedłem na stronę Edgard.

https://www.jezykiobce.pl/angielski/588-profesor-henry-60-megapakiet-8-x-cd-ksiazka-59[tel].html?search_query=henry&results=7

https://www.jezykiobce.pl/angielski/465-profesor-henry-intensywny-kurs-4-x-cd-rom-ksiazka-gratis-59[tel].html?search_query=henry&results=7

Dziwi mnie tylko zmiana cen. Kiedyś to samo kosztowało mniej!
"Profesor Henry Megapakiet 6.0" był za 199,90 zł (cena na pudełku) - teraz 249,90 zł
a "Profesor Henry Intensywny kurs" był za 129,90 zł (cena na pudełku) - teraz 164,90 zł.

Jakby nie było to im więcej takich kursów przerobisz tym lepiej dla Ciebie. Edgard ma chyba największą ofertę ale jak pisałem lubię też inne wydawnictwa. Wszystkie książki z Edgarda mają "klucz" z odpowiedziami na końcu.

Wpisz sobie też: Target FCE / Target CAE / Target CPE (wyd. Edgard).
Poczytaj i wybierz wg uznania :)

Programu Anki nie znam więc tutaj nie komentuję.
Juz dosc troche temu mialem matura, wyniki nie byly najlepsze (slaba strona u mnie zawsze byla gramatyka) i musialem sie przygotowywac na troche inne przedmiotu z powodu wymogow stydujnych.

Generalnie wyniki mialem raczej jak srednia krajowa
96-98% z podst, 42%rozszerzenie i 80% ustny

A co jest dobrego do gramatyki np? Tej wielkiej gramatyki z edgard szczerze nie lubie... mam i w ogole mi to nie podeszlo, jest tez english grammar in use, probowalem to dzisiaj robic, ale pojawia mi sie lekki dysonas, poniewaz duzo przypadkow z Present C jest bardzo podobna jesli nie pokrywajaca sie z PPC, wiec chyba bede suzkal czegos innego, poniewaz nie wiem czy bedzie dla mnie wystarczajaca pozycja.

Co do Profesora Henry jest obawa u mnie, mianowicie:

Mam mega malo czasu wolnego dostepnego dla jezykow, poniewaz zajmuje sie domem, pracuje, studiuje do tego mam treningi i czas jest mega wyczerpywany, nie powiem, ze nie bo troche jestem w stanie go odlozyc, np. na biezni ucze sie slowek (ok 1,5godz dziennie) w systemie anki (cos na ksztalt sumermemo) a poza tym mysle 1-2 godz tygodniowo na gramatyka+film+artykul do przeczytania, a poza tym duzo koresponduje czy to w pracy czy z nudy po angielsku (najczesciej amerykanie), wiec stycznosci mam raczej sporo. A dlaczego mysle o braku czaus i Henrym? Podobno zajmuje przynajmniej 30 min dziennie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia