Kurs języka angielskiego online/aplikacja

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Szukam najbardziej efektywnego kursu języka angielskiego online lub w formie aplikacji. Uczę się w szkole angielskiego już sporo czasu (jestem w pierwszej klasie liceum), ale szczerze mówiąc mało się przykładałem do nauki tego języka, więc jestem trochę z tyłu. W szkole jest podział na dwie grupy - ta bardziej zaawansowana i mniej. Jak można się domyślić - jestem w tej mniej zaawansowanej. Nasza grupa korzysta z książki na poziomie pre-intermediate. Generalnie mówiąc (pisząc) zadania w niej nie sprawiają mi większych trudności. Wydają się nawet łatwiejsze niż te, które były w gimnazjum - choć moja pamięć może zawodzić :P
Kurs którego szukam nie musi być darmowy. Może nawet i lepiej by było, gdyby trzeba było za niego zapłacić, bo wtedy będę miał większą motywację, przynajmniej tak mi się wydaje. Ale nie to jest najważniejsze, najważniejsza jest skuteczność.
Najbardziej przykuły moją uwagę kursy SuperMemo. Zastanawiam się nad Olive Green, chociaż mam wątpliwości czy ten kurs, który nie należy do najtańszych, starczy mi na długo i czy dużo mnie nauczy. Chciałbym dodać, że największe trudności mam w zrozumieniu języka angielskiego w formie werbalnej, zwłaszcza u obcokrajowców (na lekcji jakoś sobie radzę, choć bywa różnie, zwłaszcza na sprawdzianach).
Proszę o polecenie mi jakiegoś odpowiedniego kursu, dzięki któremu będę mógł o wiele powiększyć moje umiejętności języka angielskiego w stosunkowo krótkim czasie. Olive Green naprawdę jest bardzo kuszący, może to ten warto kupić?

Proszę o poradę.
Z góry dziękuję pomoc :)
edytowany przez Asmah: 16 kwi 2017
Hm. Jest tego tyle, że trudno coś polecić. Polecam Ci sprawdzić tyle apek ile dasz radę. Coś dla siebie znajdziesz. Ja osobiście polecam Memrise do nauki słownictwa.
A czy wystarczy wersja darmowa tego Memrise? Prawdopodobnie kupię kurs SuperMemo ("Angielski. No problem!", czy jakoś tak), bo do jutra jest promocja -30%, a więc za pakiet trzech poziomów trudności z wydrukowanymi książkami zapłacę 100 coś złotych, więc wydaje mi się, że warto. Martwię się tylko o moją motywację :P
edytowany przez Asmah: 17 kwi 2017
Sprawdź sobie po prostu Olive Green i inne kursy angielskiego w nowym portalu online (http://supermemo.com/), tam dają pierwszy miesiąc za darmo, wyrobisz sobie zdanie, jak sprawdzisz na sobie :)

« 

Podręczniki językowe