FCE- gdzie robię błąd

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Od października uczęszczam na kurs do FCE na którym przerabiam książkę Ready for First. Ponadto samodzielnie w domu przerabiam przykładowe testy, słucham bbc. Co robię źle że nie mam efektów nauki albo są prawie żadne. Odrabiam zadania i uczę się słówek z zajęć. Co mogę zrobić żeby się nauczyć ( nie brakuje mi motywacji tylko nie za bardzo wiem jak ogarnąć naukę) na sesję grudniową 2017?
Błagam o pomoc.
A możesz coś więcej? Uczysz się i potem tego nie pamiętasz czy jak? :)
No nie ma tak że nie pamiętam tego co się uczyłam. Po prostu jak dla mnie mam za mały postęp w testach cały czas oscyluję w granicach 50% z całości próbnych testów. I nie wiem jak się uczyć żeby mój wynik był lepszy.
naucz sie wszystkiego na pamiec.....uczenie nie polega na przeczytaniu raz z oczekiwaniem zecuda sie stana. Jak wyobrazasz sobie ze inni ludzie sie tego nauczyli? Robili to samo 1,000 razy az im weszlo...
@ariane-szyperska
to jest darmowe forum, na którym pomagamy osobom uczącym się angielskiego.
Jeżeli nie chcesz pomagać, ale chcesz się reklamować, zapłać za to.
Ja mogę tylko powiedzieć, jak się w ogóle nauczyć :) Nie bardzo umiem rozwiązać problem typu uczę się, pamiętam, a w testach nie widać. Po pierwsze ucz się codziennie, 10 minut każdego dnia jest bardziej efektywne niż godzina czy dwie w weeekend. Po drugie pewnie musisz zwiększyć w ogóle ilość poświęconego czasu. Po trzecie musisz się zanurzyć :) Oprócz BBC, słuchaj np. brytyjskich youtuberów. Praktykuj w większym związku z realnym życiem, jak już piszesz tych 10 zdań z nowym czymś (słowem, konstrukcją) , to nie jak z podręcznika do gramatyki, tylko o tym, na temat czego chciałabyś się realnie skomunikować, co dotyczy wydarzeń danego dnia, ważnych dla ciebie rzeczy, ukochanego filmu, takich spraw. Mów do ludzi po angielsku. To jest bardzo ważne, zupełnie inaczej wszystko wtedy przyswajasz.
Cytat: terri
naucz sie wszystkiego na pamiec.....uczenie nie polega na przeczytaniu raz z oczekiwaniem zecuda sie stana. Jak wyobrazasz sobie ze inni ludzie sie tego nauczyli? Robili to samo 1,000 razy az im weszlo...
Wiem o tym ;] ale dzięki za przypomnienie :P
Cytat: panienka_z_okienka
Ja mogę tylko powiedzieć, jak się w ogóle nauczyć :) Nie bardzo umiem rozwiązać problem typu uczę się, pamiętam, a w testach nie widać. Po pierwsze ucz się codziennie, 10 minut każdego dnia jest bardziej efektywne niż godzina czy dwie w weeekend. Po drugie pewnie musisz zwiększyć w ogóle ilość poświęconego czasu. Po trzecie musisz się zanurzyć :) Oprócz BBC, słuchaj np. brytyjskich youtuberów. Praktykuj w większym związku z realnym życiem, jak już piszesz tych 10 zdań z nowym czymś (słowem, konstrukcją) , to nie jak z podręcznika do gramatyki, tylko o tym, na temat czego chciałabyś się realnie skomunikować, co dotyczy wydarzeń danego dnia, ważnych dla ciebie rzeczy, ukochanego filmu, takich spraw. Mów do ludzi po angielsku. To jest bardzo ważne, zupełnie inaczej wszystko wtedy przyswajasz.
Dziękuję za podpowiedzi ;]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie