podręczniki z przykładami

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie. Czy moglibyście mi polecić jakieś podręczniki w których byłoby
jak najwięcej przykładów i ćwiczeń wraz z odpowiedziami?
Przyznam, że taka sucha teoria obfitująca w fachową terminologię średnio do mnie trafia
ale jeśli coś jest omówione na wielu przykładach to wtedy niemal zawsze rozumiem.
Opiszę co przerobiłem do tej pory:
Repetytorium PWN - Od tego rozpocząłem naukę:)
Leon Leszek Szkutnik - Gramatyka języka angielskiego.
To było właśnie to czego szukam, kilkaset przykładów i wszystko w języku polskim.
Raymond Murphy English Grammar In Use
przerobiłem w formie książkowej jak i dodatkowe ćwiczenia z płyty.
Zakupiłem ostatnio
Wielką gramatykę języka angielskiego Edgard
Martin Hewings Advanced Grammar In Use
Chcę kupić Gramatyka angielska od A do Z - Philip Wilson

Co jeszcze polecacie do samodzielnej nauki?
Na jakim poziomie mają to być ksiażki? Zakupiłeś Hewingsa, czyli rozumiem, że jednak dla bardziej zaawansowanych?
Niestety ale moja wiedza jest bardzo chaotyczna i nierówna. Umiem np. tworzyć cztery różne okresy warunkowe, stronę bierną, mowę zależną itp. Ćwiczenia Murphiego wykonałem z poprawnością 90% ale zdarza mi się, że wysypuje się na podstawowych sprawach. Przykład miałem kilka dni temu gdy okazało się, że mylnie interpretowałem czas Future Simple. Stąd też prócz zaawansowanych pozycji mogą być takie na poziomie English Grammar In Use Murphiego. Byle było jak najwięcej przykładów i ćwiczeń na poziomach B1-B2-C1
"Advanced Grammar in Use" Martina Hewingsa jest naszpikowana szczegółami, wyjątkami i niuansami, a mnogość wyjaśnień gramatycznych sprawia czasami wrażenie, że brak dla nich miejsca. Dla osób, które wykorzystują tę książkę w ramach powtórki, liczba ćwiczeń w niej zawartych będzie wystarczająca, ale osoby, które przedstawione tam informacje widzą pierwszy raz, mogą poczuć niedosyt i być może będą musiały sięgnąć po kolejny zbiór. Jest to książka na poziomie C1/C2.

Do Murphiego można także kupić same ćwiczenia za około 40-50 zł.

Dużo ćwiczeń ma też "FCE Use of English" Virgini Evans.

Dobra jest seria "Language Practice" Michaela Vince'a. Występuje na różnych poziomach zaawansowania.

Poza tym z trudniejszych:
1. "Advanced Learners' Grammar"
2. "Advanced English Practice" Graver
3. "CPE Use od English" Virginia Evans
4. "A proficiency course in English" Bywarter
5. "Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency" Richard Side and Guy Wellman (ta jest bardzo trudna, wymagająca).
6. "A Practical English Grammar" Thomson and Martinet (książka z teorią + dwie książki z ćwiczeniami).

Z Polskich wydawnictw dobre są też książki Macieja Mataska i Henryka Krzyżanowskiego (Krzyżanowski ma specyficzne ćwiczenia - tłumaczenia zdań i zamknięte ABCD).
Wielkie dzięki. Biorąc pod uwagę, że Hewingsa i tej gramatyki Aleksandry Borowskiej jeszcze nie zacząłem to starczy mi tego wszystkiego do końca roku.
Chociaż mam jeszcze dwa pytania. Czy te ćwiczenia o których mówiłeś to English Grammar in Use Supplementary Exercises? Czy to są te same ćwiczenia które znajdują się na płycie dołączonej do normalnego English Grammar in Use? Bo to już mam i przerobiłem
Tak, chodzi mi własnie o Supplementary Exercisies. Przykro mi, ale nie wiem, czy na płycie są te same.
Ok to jak będę w księgarni to sprawdzę. Dziękuje i pozdrawiam
Gdyby to kiedyś kogoś interesowało w przyszłości to gorąco polecam 100 testów z gramatyki angielskiej Henryka Krzyżanowskiego. To jest dokładnie to czego szukałem. Oprócz testów ABCD są też pełne zdania do przetłumaczenia. Wszystko z odpowiedziami i komentarzem gramatycznym.
Jeszcze raz dziękuję Rydziu
Przypomniało mi się jeszcze o kilku pozycjach:
- "Angielski - Korepetycje. Część 1 i 2" Andrzej Michalski
- seria "My grammar lab"
- seria "Grammarway".

Dobra jest też pozycja Michaela Swana "Practical English Usage" 4th edition, lecz nie zawiera ćwiczeń.
Temat przeniesiony do archwium.