Jakie radio wybrać do słuchania w jęz.angielskim?

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałem spróbować nauki po przez słuchanie radia w jęz.angielskim nawet nie rozumiejąc co oni mówią. Słyszałem, że po pewnym czasie widać efekty. Mam do wyboru takie kanały jak BBC World Service, BBC Radio 1, BBC Radio 1Xtra, BBC Radio 2, BBC Radio 3, BBC Radio 4, BBC Radio 4 Extra, BBC Radio 5 Live, BBC 5 Live Sports Extra, BBC Radio 6 Music, BBC Asian Network. Jestem często w podróży i takie mam kanały do wyboru w aplikacji na telefon.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Samym słuchaniem ja bym się niczego nie nauczył. Wystarczy prosty eksperyment. Włącz dowolną audycję, np. w języku estońskim (zakładam, że jest on zupełnie obcy dla ciebie) i streść później to, co usłyszałeś (w tym samym języku). Sprawa jest niewykonalna.
Wniosek z tego taki, że trzeba znać jakieś podstawy (słownictwo, gramatyka) i wtedy słuchać.
edytowany przez korelat: 01 lis 2017
Nie znam BBC Radio EXTRA, natomiast mogę wypowiedzieć się na temat tych normalnych. Osobiście polecam słuchać czwórki, tj. BBC Radio 4, ponieważ stacja ta skupia się przede wszystkim na audycjach mówionych, także mniej muzyki, więcej dialogów. Jednak polecam zapoznać się z różnymi stacjami ;)

Poza tym, polecam również oglądać zagranicznego YouTube'a. Sprawa o tyle dogodniejsza, że często można wyczytać coś z ust mówiącego, jeśli faktycznie mamy problem ze zrozumieniem danego zwrotu ze słuchu. Bo bywa i tak, że native używa słówek nam znanych, ale przez akcent brzmią jakby były obce.

Nauka języka poprzez słuchanie jest jak najbardziej dobrą (i wskazaną) drogą, ale faktycznie nie poprzestałabym na samym słuchaniu, jeśli zależy Ci na lepszych i szybszych efektach.
edytowany przez Annah_So: 01 lis 2017

« 

Pytania dotyczące języka angielskiego