przedimek the przed słowem court

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Przed chwila przeczytałem, że przedimka the nie stawiamy przed słowem court. Wytłumaczcie mi czemu w tytule filmu "didorder in the court" jest the przed court. Zadaje pytanie nawet nie przez to, ze teraz o tym przeczytałem, ale jakoś nawet nie mogłem znaleźć jakiejś reguły do tego wcześniej. Pewnie znowu jakiś banał, ale zazwyczaj na banałach się wykładam :D
To tak jak z prison, hospital, church, znasz tę zasadę?
Nadal nie rozumiem. Czyli nieporządek jest niezasadniczym przeznaczeniem jeżeli chodzi o ten równoważnik a zasadniczy byłby porządek? Proszę o jakieś 2 przykłady porównawcze z zasadniczym przeznaczeniem i bez zasadniczego przeznaczenia. Oczywiście z wyrazem sąd.
https://www.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa/22109 Stad zaczerpnąłem to zasadnicze przeznaczenie. Chyba, że chodzi o coś zupełnie innego.
edytowany przez Redson: 13 mar 2018
Zasadniczym przeznaczeniem sądu jest sądzenie. "See you in court" = do zobaczenia w sądzie (to jest groźba, a nie umawianie się na spotkanie akurat w sądzie). Appear in court, go to court, settle out of court - to wszystko ma związek z sądzeniem się. W innych przypadkach będzie z the. Także gdy mowa jest o sędziach, np. the court will retire, the court will decide. Sędzia może krzyczeć Order in the court!
Dzięki. Coś mi zaświeciło, ale to kolejna rzecz nad którą trzeba się zastanawiać przed napisaniem czy powiedzeniem czegoś. Niefajnie.
Mnie to się wydaje, że jeśli myślimy o sądzie ogólnie jako o organie wymiaru sprawiedliwości to wtedy używamy samego court.
Kiedy ktoś mówi do zobaczenia w sądzie to raczej nie ma na myśli jakiegoś konkretnego sądu
tylko ogólnie. The powinno się zastosować np. wtedy gdy ktoś dzwoni do ciebie na komórkę
i pyta gdzie jesteś. Wtedy odpowiadasz że w sądzie, choć wcale nie musisz się tam sądzić z kimś,
po prostu wszedłeś do sądu np. by napić się znakomitej kawy w tamtejszym bufecie.
edytowany przez Michael_Corleone: 14 mar 2018
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie