powrót do języka po latach- przypomnienie tego co zapomniane

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Serdecznie
Mój kontakt z językiem angielskim skończył się zaraz po maturze, czyli około 10 lat temu.
Od tamtej pory nie używałam języka. Wydaje mi się, że mój obecny poziom wiedzy jest praktycznie zerowy. Ze słuchu rozumiem proste wypowiedz. Z pamięci niestety uleciały mi wszelkie słowa/zwroty, nie jestem w stanie sama sformułować zdania („brakuje mi słów”). Dodatkowo chwilowa nauka języka francuskiego sprawiła, że „mieszają” mi się oba języki. Chce czytać angielskie słowa „po francusku”.
Moim celem jest osiągnięcie poziomu b1/b2, (absolutne minimum na rynku pracy).
Chwilowo ze względów finansowych nie mogę pozwolić sobie na prywatne lekcje, ale w dalszej perspektywie je przewiduje. Na początek chciałabym sama przypomnieć sobie podstawy. Czy mogłabym prosić o pomoc od czego zacząć ? z jakich podręczników/materiałów korzystać ? czy jest jakiś magiczny sposób by powtarzanie materiału było skuteczne, ciekawe i niemonotonne?
Myślałam o zakupie książki „angielski dla wiecznie początkujących”. Co myślicie o tej pozycji?
hej! proponuję poćwiczyć angielski robiąc wszelakie testy, raz na słownictwo, raz na gramatykę, wybierz sobie jakiś nie zbyt zaawansowany poziom i uzupełniaj, najlepsza forma do przywołania tego co swego czasu umiałaś :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie