Pomysł na lekcje indywidualne

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim,
uczęszczam na lekcje indywidualne, ale niestety od pewnego momentu zauważyłem, że mój angielski nie ulega poprawie. Z moim nauczycielem robimy dużo gramatyki, tłumaczenia tekstów, ale nadal mam problemy z mówieniem i rozumieniem ze słuchu i od kilku miesięcy te umiejętności nie poprawiają się.
Chciałbym się Was dopytać, jakie macie pomysły do wykorzystania na zajęciach indywidualnych, żeby pracować nad mówieniem i rozumieniem ze słuchu. Wydaję mi się, że mojemu nauczycielowi skończyły się pomysły, a mnie również nie przychodzi nic do głowy.

Dzięki z góry za pomoc!
Powiedz nauczycielowi, że chcesz ćwiczyć mówienie i rozumienie ze słuchu. Odmawiaj tłumaczenia tekstów. Jeśli nie zadziała, zmień nauczyciela.
Mysle, ze czytanie odpowiednich ksiazek na glos i omawianie bledow pomoze, jak i robienie malych przedstawien o dowolnych tematach. Tak 5 minut mowy o czyms tam. A co do sluchania, to moze sluchaj starych piosenek gdzie jeszcze mozna bylo rozroznic slowa albo cos z filmow na internecie..
Co do rozumienia ze słuchu staram się oglądać filmy, filmiki, seriale z napisami. Dużym problemem jest to, że jak mam napisy po angielsku to rozumiem, jak wyłączę napisy to już ciężko coś wyłapać.

A czy jeśli chodzi o mówienie to właśnie na początku czytanie tekstu na głos, a potem rozmowa nt. tego tekstu? Tak żeby przedstawić o czym jest tekst i ewentualnie pytania lektora i dyskusja o tym?
wypisz sobie tematy na ktore chcialabys podyskutowac, wypisz slownictwo, ktore chcialabys uzyc, tego co nie wiesz, powinien podac nauczyciel, i najlepiej dyskutowac w formie debaty, takie pros and cons, cos tak jak w tym linku:

https://www.wikihow.com/Sample/Pros-and-Cons-Chart
Dzięki. Wykorzystam porady.
Jakbyście coś jeszcze mieli wartego uwagi, to będę wdzięczny.
To kiepsko, gdyż najlepiej się uczyć gramatyki przez mówienie - widzę to po sobie. Moja nauczycielka np. zadaje mi dużo do domu słownictwo+gramatyka+filmik np. jakiś wywiad czy sondę uliczną z YT lub TedTalks, wszystko powiązane z jednym tematem, a kiedy wracam na lekcje jest już o czym dyskutować. Przy tym regularne powtórki i efekt jest widoczny. Zmień nauczyciela, bo można utknąc na wieki na tym samym poziomie - w moim przypadku był to wiecznie B2:)
edytowany przez karolina.szadejko85: 09 cze 2018
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie