Sposób nauki z książki

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. Od jakiegoś czasu wróciłem do nauki języka, nie miałem kontaktu z jezykiem z 5 lat. Tak konkretnie zacząłem uczyć się znów 3 miesiące temu, jestem na poziomie B1, ale mam wrażenie że moja nauka nie posuwa się zbytnio do przodu i tak myślę czy jestem w stanie wskakiwać poziom wyżej, czy to mój max, trochę przyszła załamka. Nie wiem może coś źle robię:>

Generalnie to staram się codziennie chociaż trochę spędzać czasu nad tym. Kupiłem książkę Headway i robię ją krok po kroku + ćwiczenia. Na koniec każdego działu biorę z tyłu książki słówka i przepisuje je do zeszytu tworząc z nimi zdania

Dodatkowo chodzę również raz w tygodniu na 60 minut na konwersacje

Co mogę jeszcze dodatkowo robić? Może najpierw powinienem nauczyć się słówek z danego działu a potem go przerabiać, żeby wbijały się w głowę?

Pozdrawiam serdecznie
Ja także powróciłam do nauki języka. Jestem na etapie szukania dobrej książki. Tyle pozycji na rynku i zastanawiam się, książki typu - lista słówek, lista wyrażeń a później do nich zdania do tłumaczenia nie są najlepsze ..... i oczywiście odpowiedzi do tych zdań z tyłu książki i regularne powtórki ....tak, aby móc się sprawdzić ............... czy tak można nauczyć się języka ? .....................Oczywiście gramatyka swoją drogą ....................
Polecam podręczniki wydawnictwa Preston Publishing.
A co sądzicie o książkach których się uzywa typowo w skzole? wystarcza?
Z książką jest tak, że jest to w dużej mierze sprawa indywidualna. Zachęcam więc , żeby samodzielnie udać się do księgarni i wybrać materiały. Bardzo cenię serię in use, zwłaszcza gramatykę Murphiego ( czerwoną dla podstawowego stopnia zaawansowania i dla intermediate niebieską) . Cenię również Vince. Słyszałem dobre opnie o English file, Speak out, New Headway. Nie znam jednak tych pozycji. Dawno temu w szkole przerabiałem Headway-a, ale był dla mnie za prosty. Znam programy euro -plus- cambridge i starego euro plusa ( chyba flying colours) i jak najbardziej te programy polecam. Nie znam reward , ale również słyszałem pozytywne opinie. Najważniejsza jest systematyczność i jak najczęstszy kontakt z językiem. Kiedyś bardzo dobrze nauczyłem się języka niemieckiego , a uczyłem się tylko z gramatyki Bęzy, telewizji, radia i prasy niemieckiej. Polecam więc oglądanie angielskiej telewizji ( filmów) , czytanie prasy angielskiej. Radia też można chyba słuchać w necie.
edytowany przez UnderPressure: 07 gru 2018
Cytat: UnderPressure
Z książką jest tak, że jest to w dużej mierze sprawa indywidualna. Zachęcam więc , żeby samodzielnie udać się do księgarni i wybrać materiały. Bardzo cenię serię in use, zwłaszcza gramatykę Murphiego ( czerwoną dla podstawowego stopnia zaawansowania i dla intermediate niebieską) . Cenię również Vince. Słyszałem dobre opnie o English file, Speak out, New Headway. Nie znam jednak tych pozycji. Dawno temu w szkole przerabiałem Headway-a, ale był dla mnie za prosty. Znam programy euro -plus- cambridge i starego euro plusa ( chyba flying colors) i jak najbardziej te programy polecam. Nie znam reward , ale również słyszałem pozytywne opinie. Najważniejsza jest systematyczność i jak najczęstszy kontakt z językiem. Kiedyś bardzo dobrze nauczyłem się języka niemieckiego , a uczyłem się tylko z gramatyki Bęzy, telewizji, radia i prasy niemieckiej. Polecam więc oglądanie angielskiej telewizji ( filmów) , czytanie prasy angielskiej. Radia też można chyba słuchać w necie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Inne strony do nauki języków