Aplikacje lub sposoby nauki słownictwa

Temat przeniesiony do archwium.
Witam !

Chciałem się zapytać czy ktoś zna dobrą aplikację do nauki słownictwa (poszerzenia wiedzy) w języku angielskim ?
Albo jakiś sposób (byleby nie fiszki ...) Próbowałem tłumaczyć słówka z książki którą czytam, ale wydawały się dla mnie mało efektowne. A co do aplikacji to żeby miały słownictwa pokroju (dilapidated = destroyed albo hauled = dragged) słowa podobne do siebie, albo czasami używane ale pojawiające się w filmach lub książkach. Bo często widziałem aplikacje które uczyły słówek z zakresu 1-4 klasy podstawówki ...

Z góry dziękuję
Pozdrawiam .
Polecam Memrise na androidzie. Moim zdaniem najlepsza aplikacja do nauki słówek.
Może komuś się przyda fajna lista aplikacji, do darmowej nauki języka
nauka angielskiego
Może komuś się przyda fajna lista aplikacji, do darmowej nauki języka
https://finp.pl/nauka-angielskiego
Cytat:
Bo często widziałem aplikacje które uczyły słówek z zakresu 1-4 klasy podstawówki ...

Niestety nie spotkałam apki czy stronki, która serwowałaby zaawansowane, mniej lub bardziej, słownictwo. Wszędzie jest to samo, masa podstaw, niewiele "grubszych" zagadnień.
Może warto zrezygnować z nowoczesnych metod i wrócić do klasycznej nauki i z dobrą książką zawierającą to, co się potrzebuje i spędzić z nią jakiś czas. Efekty będą o wiele bardziej zadowalające.

« 

Pomoc językowa

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego