Jak nauczyć się jezyka?

Temat przeniesiony do archwium.
cześć. Otóż opiszę mój problem. Jestem na drugim roku studiów (technicznych) i zacząłem mieć angielski (poziom b2). Po przerwie od angielskiego i po słabej nauce angielskiego w liceum mam duże braki. Mam niski zasób słownictwa i słabo się wypowiadam. A nawet prawie w ogóle nie umiem się wypowiedzieć po angielsku. Moglibyście daćrady, pomóc jak podszlifować angielski? Z czego korzystać żeby nauczyć się potrzebnego słownictwa oraz poprawić umiejętność wypowiadania? Proszę o pomoc.
Często widzę tutaj takie pytania ale uważam, że takiego złotego środka nie ma. Myślę, że najprościej trzeba to rozwiązać, ponieważ, to jaka forma najlepiej (najefektywniej) do Ciebie przemówi - zależy tylko od Ciebie.

Może na początek słówka, nawet w tym serwisie są super ćwiczenia ze zdjęciami lub bez z poziomu B2

https://www.ang.pl/slownictwo/slownictwo-angielskie-poziom-b2 <- możesz zapoznać się ze słownictwem

a tutaj świetne zestawy ćwiczeń:
https://www.ang.pl/slownictwo/slownictwo-angielskie-poziom-b2/test
(najlepiej skopiować cały link zaznaczając kursorem myszy razem z ostatnim słówkiem ''/test'' ponieważ link go nie objął ;)

Po prawej stronie w pionowym menu znajdziesz mnóstwo zestawów tematycznych (pory dnia, pory roku, zawody itd. itp.)

Warto naprawdę, bo w sposób przystępny zapamiętasz mnóstwo słówek. Może jakiś programik na komputer Super MEMO i inne tego typu też okażą się pomocne w dalszej nauce.

Warto zajrzeć do tego działu aby przypomnieć sobie podstawy gramatyki, czasy, części mowy itd.: https://www.ang.pl/gramatyka

Niektórzy proponują oglądanie filmów i seriali po angielsku albo rozmówki ale odrobina gramatyki na pewno będzie też dobrym rozwiązaniem bo warto gramatykę przyswajać równolegle ze słownictwem.
edytowany przez Adriano.Rivale: 17 lis 2019
Jak sam piszesz, masz mały zasób słownictwa, a bez tego na pewno trudno jest się wypowiadać. Może więc na razie warto skupić się na tym, plus dodatkowo robić ćwiczenia gramatyczne. Znajomość konstrukcji gramatycznych również pomaga tworzyć wypowiedzi. A mając już pewien zasób i słownictwa, i konstrukcji, warto spróbować konwersacji, żeby trenować nabytą wiedzę w praktyce. Próbuj też myśleć w języku angielskim na co dzień, podczas codziennych czynności. Poprawnie czy nie, ale będziesz się oswajał z budowaniem angielskich zdań. W ten sposób będziesz też na bieżąco sprawdzał, czego jeszcze nie wiesz i czego trzeba się douczyć.
A później warto zorganizować jakieś konwersacje z kimś, kto by poprawiał błędy.

Warto też czytać, np. artykuły. Z takich materiałów uczysz się i słownictwa i ich użycia w kontekście oraz różnych form gramatycznych. Na początek jakieś proste teksty, może na BBC coś jest. Można też słuchać i oglądać jakieś filmy czy programy. Nauka słownictwa z takich materiałów jest ciekawsza niż wkuwanie "suchych" list.

Może coś z tych porad Ci się przyda.
Powodzenia :)
edytowany przez [konto usunięte]: 19 lis 2019
Wielkie dzięki za odpowiedzi i "zebranie wszystkiego w kupę". Mam nadzieję, że dzięki waszym radom się uda coś zmienić ;)