Rozumiem zdania, ale nie potrafie tworzyć własnych.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Rozumiem co jest napisane w języku angielskim, ale nie za bardzo potrafię stworzyć dłuższą sensowną wypowiedz. Tworzę bez problemu tylko te zdania ,które wcześniej przeczytałem w internecie, prasie co mi niewiele daje. Macie na to patent jak swobodnie tworzyć dowolne długie konstrukcje zdaniowe?
edytowany przez enomi: 03 sty 2020
Najpierw stwórz krótkie zdania, potem je posklejaj ze sobą i wyjdzie długie. Są ćwiczenia na używanie słów do tego służących, np. na tej stronie w dziale Spójniki.
Potwierdzam, zaczynałam tworzyć zdania właśnie dzięki pomocy na forum - mnóstwo chętnych do pomocy osób władających angielskim niebo lepiej niż ja
Miałem podobnie do czasu jak zacząłem się uczyć języka angielskiego metodą dziecka. Naturalna metoda, która pozwala polubić naukę języka.
Dzieci uczą się języka naturalnie nie zaczynają od tego co to jest zdanie podrzędne czy współrzędne, że musi być podmiot żeby coś powiedzieć tylko po prostu mówią. Polecam sobie poczytać w internecie o tej metodzie. Sam dzięki niej nauczyłem się mówić tak, że potrafię się dogadać z każdym.
A nigdy nie chodziłem do szkoły językowej ani nie miałem języka angielskiego w szkole!!