Angielski Nauka?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, potrzebuje porady odnośnie nauki języka angielskiego, planuje osiągnąć poziom B2 przez rok nauki obecnie jestem na poziomie A2. Mam mętlik w głowie ponieważ każdy mówi coś innego odnośnie nauki. Jedni twierdzą że nauka pojedyńczych słówek nie ma sensu i najlepiej uczyć się całymi zdaniami a niezrozumiałe słówka sobie tłumaczyć. Co do gramatyki jedni twierdzą żeby nauczyć się podstaw i nie uczyć się więcej a skupić się na oglądaniu filmów z napisami angielskimi, czytaniu książek, pisaniu na internecie a ten automatyzm z poprawną gramatyką sam kiedyś wejdzie do głowy. Tak samo z czasami, jest chyba 13 czy 16 czasów, a podobno wystarczy znać tylko 6 żeby normalnie rozmawiać z ludźmi. Potrzebuje osiągnąć poziom swobodnej komunikacji z ludźmi w języku angielskim, chociaż nie ukrywam nie chciałbym się uczyć po łebkach a nauczyć się tego języka solidnie. Chciałbym w przyszłości osiągnąć poziom C w tym języku. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak się efektywnie uczyć? rozplanowałem sobie coś takiego

1 godzina na platformie e-tutor (chociaż nie wiem czy ta platforma jest dobra do nauki języka obcego) (lekcje, powtórki, nauka ze słuchu)

1 godzina oglądania filmów i seriali z napisami po angielsku

1 godzina na gramatykę/czasy (np z tej strony)

Czy taki rozkład byłby ok?
Wystarczy znać 4 czasy, żeby porozumiewać się z każdym plus podstawowe czasowniki. Ja nauczyłem się mówić w domu dzięki NAUCE ANGIELSKIEGO METODĄ DZIECKA,naturalna metoda nauki która umożliwiła mi przełamać barierę językową.
Wcześniej tak samo nie widziałem jak się wziąć za naukę języka, siedziałem nad słownikiem i kułem gramatykę i zajmowało mi to bardzo dużo czasu a przede wszystkim zniechęcało mnie do nauki.
Warto uczyć się języka praktycznie tak jak wyżej wspomniałem, sprawdź sobie sam. :))
edytowany przez Adrian45: 01 kwi 2020
Twoj mozg nie pracuje jak mozg dziecka.