Business english magazine

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim,

Od jakiegoś czasu czytam a raczej próbuje czytać gazetę business english magazine.
I tu moje pytanie.
Czy nie wydaje Wam się, że te artykuły są jakiś dziwnie napisane? Jak tłumaczę to naprawdę zero logiki w tych zdaniach, skreślam czasem całe akapity bo są tak niejasno napisane.slowka w ogóle niektóre Diki tłumaczy inaczej a te tłumaczenia w gazecie to ich nie ma w słowniku!
Powiedzcie mi-czytacie ten magazyn, warto?
Jakie jest Wasze zdanie na ich temat?
Bo ja przyznam że mocno się męczę, sporo czasu zajmuje mi chociaż zrozumienie czemu takie słówka zostały użyte.nawet nie umiem do końca wyjaśnić co jest nie tak w tych artykułach, nie chodzi o to że trudne słówka ale ze zdania bez sensu!
Np.
Nor Are the logistics of teamworking and managing impaired by homeworking.
Logistics? Chodzi o logistykę pracy zespołowej? W życiu bym tak nie powiedziała nawet po polsku.
To tylko przykład ale tego jest dużo.
Proszę Was o rady, czy warto czytać ten magazyn,czy Wy czytacie. Dla mnie jest mega sztucznie napisany
trzeba by zobaczyć cały artykuł, żeby dobrze ocenić jego jakość językową.

ja w tym zdaniu, które podałaś nie widzę nic złego. Akurat wybrałaś takie z dosyć zaawansowaną konstrukcją gramatyczną i żeby to zdanie zrozumieć, trzeba się cofnąć do poprzedniego. Np:

Work-life balance is not impaired by homeworking. Nor are the logistics of teamworking and managing impaired by homeworking.

myślę, że potrafię sobie wyobrazić, nawet bez kontekstu, co mniej więcej oznacza 'logistics of teamworking' -- np. chodzi o zrobienie tabelki w Excelu, kto jest odpowiedzialny za jakie zadania oraz jak im wychodzi ich robienie, i update'owanie jej online.

Może wybrałaś tekst trudny jak na twój aktualny poziom i mimo, że rozumiesz poszczególne słówka, to gramatyka i kolokacje są dla ciebie za trudne? Żeby dobrze rozumieć trudniejsze teksty trzeba też ileśet razy przeczytać podobne. Spróbuj z tekstami o podobnej tematyce na stronach typu CNN i The Guardian, żeby potwierdzić tę hipotezę.
edytowany przez zielonosiwy: 24 maj 2021

« 

English only

 »

Grammar is fun