Jak sie uczyć angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Mieszkałem 2 lata w UK. Mówie po angielsku. Z UK wróciłem kilk lat temu i stopniowo zapominam język. Chce się doszkolić ,nauczyć pisać bo słabo mi to idzie. Wiadomo że będe uczył się w domu z programu np etutor ,oglądał angielską TV ale myślałem też o zapisaniu się na kurs albo Native Speaker.
Moje pytanie jest następujące lepszy jest jakiś kurs języka czy Native Speaker. Zaznaczam że chce się dokształcać w pisaniu, mówieniu, czytaniu, rozumieniu ze słuchu.
Native bedzie drozej kosztowal, ale bedziesz mial od niego undivided attention.
Mariusz: W pisaniu i czytaniu możesz sam się dokształcić, materiałów jest ogrom. Co do mówienia-najlepiej byłoby znaleźć osobę/grupę ludzi mówiących po angielsku w Twojej okolicy. Jeżeli to nie jest możliwe, proponuję wybranie jakiejś grupy www.meetup.com. Z powodu COVID większość spotkań odbywa się online. Niektóre grupy mają cel nauki angielskiego, inne po prostu spotykają się online i dyskutują na różne tematy-jeżeli Twój angielski jest wystarczająco płynny, dużo zyskałbyś. Powodzenia!
Cześć Mariusz

Według mnie korzystanie z aplikacji E-tutor jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Sam z niej korzystam i uważam, że jest mega. Co do Twojego problemu aplikacje takie jak E-tutor, Memrise, czy Duolingo również skupiają się na umiejętności pisania. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć, która aplikacja jest lepsza to polecam ten artykuł

https://megalove.pl/index.php/2022/12/03/memrise-vs-doulingo-jaka-aplikacje-do-nauki-jezyka-wybrac-opinia-eksperta/ (trzeba wkleić w wyszukiwarkę, możesz również wejść na stronę główną i poczytać o innych tematach ---> megalove.pl < ---

Dobrą strategią na naukę pisania i mówienia jest poznanie native speakera. Kiedyś korzystałem z aplikacji HelloTalk. Poznałem wtedy, dziewczynę z Australii. Wymienialiśmy się wiadomościami przez jakiś czas, a to też dobry sposób na naukę pisania.

Możesz również zrobić jeszcze jedną rzecz. Kojarzysz grammarly? To taki korektor pisania. Poświęć 10 minut każdego dnia na pisanie, o określonym przez Ciebie temacie np. o Twojej pracy. Grammarly będzie wytykało Ci błędy, dzięki temu będziesz je zauważał i już więcej ich nie popełniał.

Tak samo możesz zrobić z mówieniem. Stań przed lustrem i wybierz jakiś temat. Na początku niech to będzie coś prostego np. jedzenie. Zacznij mówić. Polecam ustawienie sobie minutnika na te 10 minut. Ważne jest tutaj, abyś się nie oceniał. Zauważaj błędy, ale się nie krytykuj.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Pozdrawiam
Łukasz
Cytat:
Jeśli chciałbyś się dowiedzieć, która aplikacja jest lepsza to polecam ten artykuł

https://megalove.pl/index.php/2022/12/03/memrise-vs-doulingo-jaka-aplikacje-do-nauki-jezyka-wybrac-opinia-eksperta/ (trzeba wkleić w wyszukiwarkę, możesz również wejść na stronę główną i poczytać o innych tematach ---> megalove.pl < ---

Tylko zapomniałeś nadmienić, że to twoja stronka i ty jesteś tym "ekspertem" i autorem artykułu.

Rozumiem, że chcesz się tu zareklamować, ale chociaż zachowaj jakieś pozory transparentności.
Zauważaj błędy, ale się nie krytykuj.

Jak ktos robi bledy to ich nie zauwazy, bo jakby zauwazal to by ich nie robil. No i te monologi do lustra...
Cześć!
Ja bym ci polecał skorzystać z kursów. Sam miałem podobną sytuacje, że po zakończeniu nauki zapomina się tego języka ale zapisałem się na kurs i wszystko sobie przypomniałem a nawet zrobiłem progres. Zapisałem się na kurs online online.ence.pl także też tobie go polecam!
Temat przeniesiony do archwium.