Kurs dla początkującego

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam zacząć się wreszcie na serio uczyć angielskiego. Jaki kurs byłby dobry dla osoby dopiero zaczynającej naukę tego języka? To znaczy... Miałem co prawda angielski przez 6 lat w szkole, ale raczej się go nie uczyłem (o wiele bardziej wolałem niemiecki). Teraz chciałbym porządnie się tego języka nauczyć, zaczynając od podstaw w celu usystematyzowania swojej dotychczasowej (bardzo niewielkiej) wiedzy. Aha, powiedziałem wprawdzie, że prawie nic ang. nie umiem, ale Reflex np. okazał się dla mnie zdecydowanie zbyt łatwy, więc chyba jednak jakieś tam podstawy mam (grało się kiedyś w angielskojęzyczne gry komputerowe ;-))... Jaki kurs byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?
Czy nikt nie zaczynał od kursu dla początkujących, tylko od razu dla zaawansowanych, czy też żaden kurs dla początkujących nie jest godny polecenia?
W Twoim przypadku najlepszy byłby kurs dla tzw. false beginners. Tylko napisz, w jakim mieście chcesz się uczyć/mieszkasz, bo trudno doradzać kursy z całej Polski jednocześnie.
Nie napisałeś jaki rodzaj kursu interesuje Cię. Czy ma to być krs stacjonarny, programowy, czy też seria podręczników. Jesli przerobiłes Reflex English, mozesz pójść dalej tą sama droga i wybrać inny program Young Digitala np. EuroPlus+ Reward, ten polecam, ale może też to być EuroPlus+ Cambridge. Wprawdzie z tego ostatniego przerobiłem tylko 3 demonstracyjne lekcje, ale YDP, to firma z 20letnia tradycją i można w ciemno kupować jej programy. Konkurować z nia moga skutecznie tylko SuperMemo i Profesor Henry, potem długo, długo nic... i eTeacher.