jak ugryzc gramatyke?

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktos ma ochote podzielic sie swoim sposobem? czy uczyc sie regul na pamiec czy raczej cwiczyc i robic to wszystko intuicyjnie? i czy da sie tych regul na pamiec nauczyc?
Musisz uczyć się i ćwiczyć aż do zrozumienia. Język przypomina grę w pingponga. \"Musisz być w każdej chwili gotowy do odbicia piłeczki i nie wolno zastanawiać Ci się nad tym jak trzymać rakietkę\".

Reguły gramatyki \"nie są Ci do niczego potrzebne\". Musisz je znać, ale nikt nie będzie Ciebie o nie pytał. Każdy egzaminator oceni ich znajomość na podstawie wypowiadanych przez Ciebie myśli.

(Cytat zaczynający sie od \"Musisz ... pochodzi z książki L.L. Szkutnika)
Witaj! Spacerowałam sobie po lukarze i wpadłam na Twoje pytanie. Jestem na 3 roku angielskiego i wciąż nie mam jednej sprecyzowanej metody uczenia się. Doszłam po prostu do tego że polega ona po trosze na uczeniu sie na pamięć, po trosze na robieniu dziesiątków ćwiczeń i przykładów i po trosze na posiadaniu intuicji, którą sobie wyrabiasz w pewnym stadium nauki. U mnie to chyba górę wzięło ćwiczenie na przykładach - bo przecież języka nie nauczysz sie na pamięć (za dużo wyjątków do każdej reguły!). Rób dużo przykładów a zobaczysz że będzie dobrze. Pozdrowienia. Majka***
hmm...pocieszajace troche, ze Wy tez nie znacie tego wszystkiego na pamiec. a z drugiej strony troche zalamuje mnie fakt, ze nigdy nie jestem pewna w 100% jakiego czasu w danej sytuacji uzyc...i chyba nigdy nie bede pewna.:( a juz zupelnie nie radze sobie z conditionalami. uzywam ich troche intuicyjnie i z reguly dobrze, ale obawiam sie, ze na egzaminie zaczne sie bardziej zastanawiac i \"poprawiac\" swoja intuicje. no coz - pozostaje mi tylko robic cwiczenia? trudno, bede dalej je robic, choc akurat za tym nie przepadam.:( dziekuje za rade jednak.
no ja z warunkami to raczej nie mam problemow ale z czasami tak -jak chyba zraszta kazdy .. powiem ci tylko ze u mnie zawsze najlepsza odpowiedzia jest ta ktora pierwsza mi przyjdzie do glowy -\"tak od serca\" - a jak pozniej zaczynam kombinowac to zle kombinuje wiec rob duzo cwiczen staraj sie nabrac takiej \"lekkosc\" \"bieglosci \" i wszystko bedzie oki a co do egzaminow to to jest bardzo smieszne ale jak ja siedze na brzegu krzesla to mi sie zle mowi poa angielsku a jak na calym tylku siedze to swietnie mi idzie:P wiec moze sprubuj czegos takiego:)

 »

Pomoc językowa