język ... Hindi

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 50
poprzednia |
jakis czas temu trafiły mi do rąk indyjskie filmy, ogladałam pare i...
.. język mi sie podoba ;)
zaczelam sie troche uczyc na wlasna reke
w hindi jest b.duzo angielskiego
sam jezyk wydaje sie łatwy tylko oni bardzo szybko mówia

anyone comments.?
Ciekawa jest historia języków indoeuropejskich, chyba indyjski to sanskrit, lub język sanskrit, nie wiem czy hindi i sanskryt to to samo, ale słyszałam że Sansktyt jest jakoś podobny do niemieckiego. Nie wiem jakim sposobem hindi mógł by być podobny do angielskiego, raczej nie możliwe.

Szybko mówią bo ich nie rozumiesz, dla obcokrajowów polska mowa też jest bardzo szybka.
Język hindi nie jest podobny do angielskiego przsleź to na liczebnikach:
0 - shunya
1 - ek
2 - do
3 - teen
4 - chaar
5 - panch
6 - chai
7 - saat
8 - aaTh
9 - nau
10 - dus

sto -śata-hundred
Literacka postać współczesnego hindi zaczęła kształtować się w pierwszej połowie XIX wieku i pozostaje pod silnym wpływem sanskrytu.
ooohhh cr....!
ktos mnie zle zrozumial
hindi ni jest podobny do ang.
chcialam powiedziec ze > HINDUSI UZYWAJA DUZO ANG WYRAZOW, etc i wplataja ang do hindi
a moze wiesz dlaczego oni tak to robia?
Czy wy nie macie co robic w wolnym czasie tylko uczyc sie jezyka Hindi, ktorego jezeli nie pojedziecie do Indii nigdy w zyciu nie uzyjecie?!
z tego co ja wiem, to bardzo duzo ludzi w UK wlada tym jezykiem
Dobrze znać wiele języków, bo wtedy gdzie kolwiek pojedziesz, zawsze będziesz mógł się z ludźmi porozumieć. Nie warto się uczyć wymarłych języków np. połabski, starocerkiewnosłowiański, słowianoserbski, itd.. a żywych języków, czemu nie???
English Freak, u góry napisałaś "anyone comments.?" tak się po angielsku nie pisze, poprawnie jest "comments anyone?" :-)
1. Angielskei zapozyczenia wystepuja neimal w kazdym wspolczesnym jezyku
2. Indie to byla kolonia brytyjska...:)
Na początku nauki jeżdzi się do Indii, jak juz jest zawansowana znjomość nie muszę już jeżdzić
Czyli mam rozumiec, ze z niemieckim, francuskim i hiszpanskim to smigacie, skoro uczycie sie Hindii, aby znac jak najwiecej jezykow? Powodzenia! Moze jeszcze studiujecie etnologie, politologie, historie lub inne bardzo zyciowe i praktyczne kierunki??
A przyszło ci kiedyś do głowy, że można robić coś dla PRZYJEMNOŚCI???

Poza tym trudno ocenic jaka umiejętność może się kiedyś przydać... wiesz, świat potrzebuje nie tylko specjalistów od Zarządzania i Marketingu czy co tam sobie uważasz za życiowy i przydatny kierunek
Tak dla przyjemnosci to mozna rowniez uczyc sie filozofii i innych fajnych rzeczy. A marketing i zarzadzenie to kuznia bezrobotnych i kierunek, ktorego mozna nie skonczyc wogole, a wykonywac te sama prace, jak absolwenci po nim, jezeli mam byc precyzyjny.
Malek jak nie masz zielonego pojęcia o zawodach przyszłości to nic nie mów. O de mnie wymagano znajomości 4 języków w stopniu perfekcyjnym i ukończenia 2 kierunków. Wiesz jak by ci udało sie przetrwać w stanach 13 lat to bym się z Tobą zgodził.
Make,
Badz na tyle uprzejmy i napisz tutaj, ktore kierunki studiow i jezyki obce ty uwazasz za najwazniejsze. Czym ty sie zajmujesz?
sorki to bylo zwrocone do 'Malek'
Jak zaczynasz coś się uczyć dla przyjemności to musisz wiedzieć że to skończysz. Ja zacząłem się uczyć po czesku, liewsku, tatarsku, francusku, serbsku, turecku, arabsku, japońsku, staropolsku, starocerkiewnosłowiańsku, czirokesku (cherokee), ale niestety odechciało mi się. Jak dla przyjemności to trzeba wiedzieć że się naprawdę chce uczyć, i uczyć do końca.
Drzewowit - nobody's perfect. ;) comments anyone
Nie ucze sie hindi na powaznie, ale widzialam kilkadziesiat filmów i co nieco juz rozumiem , poza tym czytalam pare ksiazek o Indiach, interesujace

tak, wiem ze Indie byly kolonia brytyjska ;P
A kto powiedzial, ze nie pojedziemy? :]rnPoza tym, niektorzy maja znajomych hindusow, wiec... mozna przy okazji pocwiczyc. A i oni sie ciesza, ze europejka sie uczy hindi :]
Witam. Przeprapraszam ze zaklucam :). Chodzi o to ze tez zainteresowalam sie jezykiem hindi, tylko nie wiem od czego mam zaczac sie uczyc :(. Ogladam filmy, oczywiscie z SRKnem :) ale to nie daje duzo :(. Prosze o odpowiedz, najlepiej na maila : [email] :)]
Z gory dziekuje :)
Kto zna jakieś strony do nauki tego języka? Mam zamiar rozpocząć naukę (chce się nauczyć podstawowych prostych zwrotów, coć z gramatyki, prawopisu, itd.)
Bogna92 na początku powinnaś uczyć sie uproszczonego Hindi
starocerkiewnosłowiański jest obowiązkowy na większości filogii polskich, założę się że większość tych biedaków wolałaby już uczyć się hindi
filmy indyjskie moga wydawac sie proste i troche schematyczne
ale zobaczcie sobie jednego gościa - SRK
on jest taki zabawny
SRK jest fajny :P ja lubie jego filmy szczegulnie k3g :D
je vois que vous avez commonce a apprendre le francais :D c'est une belle lange. moi, jadore le francais... dlaczego angielski nie jest taki prosty?!?!?!
to bylo do drzeworyta ;)
szczególnie.
ja bym radzila tym, ktorzy sa zainteresowani hindi wybrac sie na studia jesli mysla o tym powaznie, na UW - indologia
ja studiowalam etiopistyke, jakby ktos pytal to dla przyjemnosci, bo takie byly i sa moje zainteresowania i nie zaluje, nie mialam co prawda raczej widokow na prace po tych studiach, ale teraz po zadnych studiach nie mozna byc niczego pewnym, a atmosfera studiowania zupelnie inna (10 osob na roku :))
jedyne czego zaluje to tego, ze jezyki nieuzywane na codzien wypadaja z glowy, niestety
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 50
poprzednia |