język ... Hindi

Temat przeniesiony do archwium.
31-50 z 50
| następna
Polecam stronkę www.bollywood.pl
Salaam Namaste! Zapraszam na forum o Indiach i Bollywoodzie na www.namaste.vnx.pl Mile widziany każdy który chce się podzielić swoją pasją. Pozdrawiam
A ja studiuje bardzo "nieżyciowy" kierunek : fizykę z chemią :):) Ale chciałabym też spróbować trochę "nieżyciowego" hindi :):) Bardzo proszę o pomoc :( może jakies materiały... moj numer [gg]
Witam!! Widzę, że trafiłam na właściwych ludzi:) Moje zainteresowanie hindi zaczęło się odkąd zaczęłam spotykać się z chłopakiem, który jest HIndusem:) Pojechał na wakacje do domu rodzinnego w Delhi, a gdy wróci, prawdopodobnie się zaręczymy (bo jesteśmy razem już dość długo):)
Znam kilka słów w hindi (tylko wymowa), porozumiewamy się po angielsku.. Ale bardzo chciałabym mu sprawić radość i na powitanie powiedzieć coś miłego w jego ojczystym języku.. może napisać romantyczny krótki liścik??

Czy jest ktoś, kto byłby gotowy mi pomóc???

Mój nr [gg]

Dziękuję z góry:)

Pozdrawiam!!
Namaste!!! app kaise ho?? to typowy zwrot zadany do hindusa jak sie z nim spotykasz... zyje wangli i mam wielu znjamomych hindusiw.. ucze sie tez tego jezyka na wlasna reke... fajnei byloby uczyc sie razem.. zluze pomoca...
Smoczyca1986 gratuluje obeznania z kulturą Hindi.Kobiety w Indiach, doświadczają podwójnej dyskryminacji z racji płci i urodzenia. Indie to nie tylko społeczeństwo kastowe, ale i silnie patriarchalne. Dziewczynki rzadko chodzą do szkół, tradycyjne rodziny kształcą tylko chłopców. Zasada niedotykalności nie dotyczy kobiet - można je bić, molestować i gwałcić niemal bezkarnie. Moja organizacja szacuje, że np. w 1991 r. liczba kobiet torturowanych lub zgwałconych wyniosła 2 mln. Tylko niewielka część tych przestępstw jest zgłaszana policji. Kobiety są zastraszone, nie mają żadnej ochrony. W stanie Karnataka dziewczynki są zmuszane do uczestnictwa w sakralnej prostytucji. Zostają ofiarowane w świątyni Devadasi i mężczyźni z kast wyższych mogą je dowolnie i za darmo wykorzystywać. Mam nadzieję, że nie poczułaś się urażona tym co nasiałem. Pozdrawiam serdecznie Joachim
A propous jezyków wymarłych to napiszę taką jedną frazę która mi kiedyś wpadła w ucho: NIE MA MARTWYCH JEZYKÓW, SĄ TYLKO UŚPIONE UMYSŁY.

A co do hindi to strasznie chetnie bym sie coś nie coś nauczył - zna ktoś jakis dobry podrecznik czy samouczek??
Czy wszystko co się robi musi odrazu przynosić jakieś zyski?? (dla mnie ciekawszym i bardziej wartościowym człowiekiem jest ten który robi coś dla wiedzy samej w sobie nie dla zysku!! - ja np. ide na biologię... a mógł bym iść na farmację i siedzieć całe życie w aptece i zbijać kokosy na nic-nie-robieniu ale wole robic coś twórczego, coś co mnie rozwija - nawet kosztem bezrobocia - przynajmniej bede w wiedział ze nie okłamuję samego siebie dla kasy)

Właśnie na tym chyba polega rozwój osobisy ze robie to co uważam za wazne dla mnie a nie dla tłumu.
cóż, nie można uogólniać, jednak jest to ta czarna strona Indii :(

Ja już od roku uwielbiam Bollywood, lecz chyba wolę pozostać w tym wyidealizowanym świecie kina... Oczywiście, ciekawi mnie rzeczywistość Indii, złe i dobre strony, chciałabym uczyć się hindi, lecz wybierać się do Indii raczej nie mam zamiaru... Bo wiem, że mogę się rozczarować...
opinie, które słyszę o Indiach są bardzo skrajne - albo ludzie są zachwyceni, albo twierdzą, że było strasznie. Opinii 'po środku' prawie nie słyszę.
I tak jak nigdy nie chciałam jechać do Indii, teraz coraz bardziej się ku temu skłaniam - żeby zobaczyć to na własne oczy...
Ale najpierw muszę 'spróbować' Afryki....Indie będą czekać gdzieś w kolejce:)
'Dziewczynki rzadko chodzą do szkół, tradycyjne rodziny kształcą tylko
>chłopców.' - człowieku gdzie to znalazłes??? Masz chyba dane sprzed 30 lat. Kiedyś moze tak bylo, ale nie teraz.Kobiety są w Indiach niekiedy lepiej wykształcone niż w Polsce. Owszem zdarzają się przypadki takie jak opisujesz, ale tylko na wsiach. To są przypadki wyjątkowe i stanowią niewielki procent ludności Indii. Liczba jest wyskoa, ale pamiętajmy o tym iż jest to kraj o bardzo dużej populacji. Nie generalizujmy proszę.
Mam nadzieję, iż nie ocenia się Polski w taki sposób na świecie... wielka byłaby szkoda.
http://amnesty.org.pl/fileadmin/user_upload/site-content/prasa-o-nas/Gazeta_Wyborcza_-_2007_12_08_-_W_obronie_kobiet.pdf
moniccc a tak z ciekawości się spytam czy jesteś w stanie poznać że ktoś jest ofiarą przemocy domowej?
Hej. Jeśli ma ktoś możliwość udzielenia mi pomocy. Chciałabym nauczyć się chociaż trochę języka hinduskiego. Bardzo proszę to moje gadu jeśli ktoś będzie chciał pomóc: 5797332
Czy ktoś z was studiuje może kierunek związany z kulturą Indii na uniwersytecie Middlesex w Londynie lub innym? Czy macie znajomych z podobnych kierunków studiujących w Londynie? Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają takie studia właśnie za granicą... pozdrawiam!
Zawsze można zainstalować iTunes i poszukać podcastu do nauki Hindi, a wiem że są. Oczywiście jeśli Twój angielski jest dobry to możesz z tego skorzystać.
you may wanna go to: http://www.hindisociety.com/ArticleHindiHistory.htm...lots of information and that you may find useful.
thnx ;)
Namaste :)
Potrzebuje pomocy... Chce studiować hindi jednak nie mam pojęcia jaki uniwersytet będzie do tego najlepszy. Myślę o tym języku tak bardzo serio. Jeżeli ktoś miałby jakieś informacje bądź propozycje proszę o kontakt. Mój nr [gg] ;)
jakis czas temu trafiły mi do rąk indyjskie filmy, ogladałam pare i...
.. język mi sie podoba ;)
zaczelam sie troche uczyc na wlasna reke
w hindi jest b.duzo angielskiego
sam jezyk wydaje sie łatwy tylko oni bardzo szybko mówia
anyone comments.?


jesli chcesz sie uczyc hindi to sprawdz strone www.focusmm.co.uk

oprocz wielu innych rzeczy znajdziesz tu cd '' 31 languages of the world'' z serii teaching you
w sklepie kosztuje 10 funtow moze uda ci sie kupic lub sciagnac.
Jak podasz email to wysle ci rozmowki z tego kursu.

Przez 2 lata wynalmowalem pokoj w domu gdzie mowiono w jezyku Punjabi, bardzo dziwni ludzie ci sikhowie, znam mase ludzi hindi, bengali
tu punjabi polendi czy mowisz po ...
aho
Znajac hindi dogadasz sie z punjabi, urdu, bengali, gujarati i nie wiadomo kim jeszcze.
Co do filmow z boliwood to najgorsza rzecz jaka moje oczy widzialy.
Co 3 minuty wszyscy na zawolanie tancza i spiewaja a potem znow 2 minuty akcji z ktorej nic nie wynika.
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
31-50 z 50
| następna