Rosyjski - od czego zacząć?

Temat przeniesiony do archwium.
Zastanawiam się czy nie zacząć się uczyć j. rosyjskiego. Jednak kompletnie nie orientuję się jakie materiały sa warte zakupu. Jako starter mam jedynie kurs Pimsleur i program Rosetta Stone. Jednak chciałbym mieć jakąś porządną ksiażkę / kurs kasetowy dla początkujących, potraficie coś polecić??
Jakie książki do gramatyki sa warte zachodu? Istnieje jakiś słownik elektroniczny ros-pl, pol-ros? Wiem, że istnieje Porfesor Borys, są jakieś inne ciekawe programy? A jak tak - to jakie?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:)
najlepiej zaczac od znalezienia dobrego nauczyciela.
Jesli sie na poczatku przyzwyczai do pewnych bledow pozniej bardzo trudno jest je wyeliminowac, a jesli ktos sie uczy samodzielnie to zwlaszcza na poczatku trudno jest tych bledow unikac.

A potem ten dobry nauczyciel na pewno poleci dobre podreczniki/ ksiazki / slowniki jako uzupelnienie wiedzy.
hmm, problem w tym,że zamierzam się uczyć samodzielnie. Robię tak z angielskim i jakos to idzie:) W przyszłości najwyżej wykupię trochę lekcji konwersacji.
powodzenia wiec.
Ja zawsze polecam na poczatek nauczyciela bo naprawde bardzo bardzo niewiele osob potrafi sie samodzielnie dobrze uczyc - zwlaszcza jesli chodzi o wymowe na poczatku.
Ja uczylam sie i tak i tak - i zawsze nauka z nauczycielem dawala duzo duzo lepsze podstawy.

a co do podrecznikow - niestety nie moge pomoc
ojj ale mnie straszycie, aż tak ciężko z tym rosyjskim? Miałem w podstawówce niby się dało to wymówić. A co do tego tego nauczyciela to kosztuje...i to chyba niemało.
hej, a napisz blizej na jakim poziomie jeteś. skoro miałeś już rosyjski w podstawówce, to z pewnoscia nie bedzie to poczatkujacy. wtedy latwiej bedzie cos doradzic.rnpozdrawiam
nie no, zaraz 'straszycie'
nie jest taki zly, chociaz ja zawsze mialam problemy z czytaniem - tak jak normalnie widze slowo, tak w rosyjskim musze poskladac sobie literki:(((

skoro miales w szkole to jednak jakies podstawy masz, prawda? Jak sie ma podstawy to latwiej sobie samodzielnie przypomniec.
Moja uwaga byla ogolna - wiele osob chce sie samodzielnie od poczatku uczyc angielskiego - bardzo czesto uczenie takich osob pozniej to horror.

a co do nauczyciela i ceny - czasami warto zainwestowac....
dzięki za uwagi. To z tymi podstawami to tak niebardzo, to było kilkanaście lat temu:) Mam ciotkę rucysystkę , ale ciągle zajętą, więc chcę te parę miesięcy - rok pouczyć się sam, najwyżej w między czasie pogadam z nią i ona oceni czy sam zdziałąłem coś z tą wymową. No ale jak na razie to nie wiem z jakich materiałów korzystać:)
Mam jeszcze jedno pytanko, teoretycznie rosyjski jest podobny do polskiego, ale czy faktycznie łatwo jest się go nauczyć? Biorąc pod uwagę raczej średnei zdolności językowe ale dużo efektywnej pracy (ok. godziny dziennie) jak szybko jest możliwe osiągnięcie powiedzmy poziomu B1/B2 ( okolice ang. FCE)?
Rosyjski, jako język słowianski jest latwy dla Polaka, bukwy tez sa do opanowania, tylko trzeba duzo czytac, dość trudno opanowac poprawny akcent, ale Rosjanie są przyzwyczajeni, że mało kto mówi z idealnym akcentem. W tej chwili wiele spraw jest ulatwionych - mozna ogladac rosyjska tv, wchodzic na rosyjskie strony itp.
Najlepiej oczywiscie na początek miec nauczyciela - sprobuj podzwonić po szkołach - jest w PL wielu nauczycieli rosyjskiego, ktorzy nie mja zbyt wiele pracy.
Ja moge odstąpić - za zwrotem kosztow przesyłki - gramatyke rosyjska i podręcznik dla początkujących.
[email]
Słownik internetowy wielojezyczny z rosyjskim - fajny www.ling.pl
Witam.Nie powiedzialabym ze rosyjski jest latwy do nauczenia , gramatyka i ortografia potrafia niejednego przyprawic o zawrot glowy , chociaz z pozoru jezyk ten jest podobny do polskiego . Ze juz nie wspomne o wymowie. Angielskiego o wiele latwiej moim zdaniem nauczyc sie w domu samemu. Polecam podrecznik 'Nowyje wstrjeczi' , nie znam niestety autora. Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka