Mówienie .. pomóżcie!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Mam olbrzymi problem z wypowiedzeniem się na jakiś temat .. jak mogę ćwiczyć, czy ma sens \"gadanie\" do siebie? :( Już po prostu jestem załamy :/ Proszę Was, pomóżcie. :(
gadanie do siebie ma sens, pod warunkiem, że faktycznie jest to gadanie, a nie tylko opowiadanie sobie czegoś w głowie...
Spróbuj opowiedzieć na głos przerobiony, ciekawy tekst. Korzystaj ze słówek, zwrotów, a nawet całych zdań z tego tekstu. W miarę nabywania wprawy, będzisz sam stopniowo dodawał swoje myśli wspierając się gotowymi konstrukcjami. To naprawdę działa! Podstawa to ciekawe teksty. Oprócz tego dużo chęci i solidne, codzienne ćwiczenie, w tym mówienie do siebie. Ciekawy pomysł, to próbowanie tłumaczenia wypowiedzi jakichś osób z telewizji. Słuchasz np. \"Faktów\" i próbujesz na głos przetłumaczyć na angielski podawane wiadomości. Codzienna 2-3 minutowa porcja takiego ćwiczenia czyni cuda. Jeśli czegoś nie wiesz, zapisujesz na kartce, a potem tłumaczysz po mału ze słownikiem. Zajrzyj na stronę www.isel.prv.pl

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa