najszybsza nauka języka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam taki problem, mianowicie: zależy mi na jak najszybszej nauce jezyka. Ukończyłam właśnie w jednej ze szkół językowych kurs średniozaawansowany. Widzę różnicę w znajomoości języka, ale teraz zastanawiam się czy iść na następny poziom języka i dalej uczyć się na rocznych kursach 2x w tygodniu, czy... no właśnie ja chciałabym, aby efekty znajomości języka były szybciej widoczne. Może znajdzie się ktoś bardziej obeznany w temacie i coś mi poradzi?
Dzięki, pozdrawiam.
Jesli jak najszybciej to dobry nauczyciel, wystarczy 60 min na tydzien + duzo samodzielnej pracy. Jesli jestes osoba pracowita i dosc szybko lapiesz to powiedz to nauczycielowi, podkreci tempo.
no właśnie ja chciałabym, aby
>efekty znajomości języka były szybciej widoczne

Im dalej w las tym wiecej drzew. Im wyzszy stopien zaawansowania, tym trudniej - efekty nie sa az tak widoczne co oczywiscie nie znaczy, ze nie rozwijasz znajomosci jezyka.

Gdzies poza tym czytalam, ze niektorzy dochodza do pewnego poziomu i koniec. Dalej za nic nie przeskocza albo zajmuje im to pare dobrych lat.
Najszybciej i najefektywniej nauczysz się sama. Sama sobie wszystko dobierzesz to czego chcesz i czego potrzebujesz. W ten sposób można wszystkim kierowac samemu. Oczywiście jak się to czuje i chce.
Inaczej jakiś ukierunkowany kurs.
no właśnie, jeśli chcesz szybko przeć do przodu to rób DUŻO sama w domu, ucz sie słówek chociaż by tutaj na https://www.ang.pl/nauka_slowek.php, czytaj książki i oglądaj filmy po angielsku, słuchaj radia ( http://www.bbc.co.uk/radio/i/ ), rozwiązuj testy, gadaj z kimś :) Wszystko zależy od tego czy sama sie za siebie weźmiesz :)
Nic nie zastąpi indywidualnej nauki z dobrym nauczycielem
Nauczyciel szybko zauważy jak się uczysz i czego potrzebujesz
zrobi ci indywidualny plan nauki dostosowany do twojego poziomu i
umiejętności, szybko wychwyci braki i niedociągnięcia
udostępni odpowiednie materiały najprawdopodobniej takie z których
sam kiedyś korzystał, sprawdzone i skuteczne więc nie będziesz tracić
czasu na poszukiwania, są zagadnienia które ucząc się samemu
zajmują po kilka kilkanaście dni kiedy nauczyciel jest ci to wstanie wyjaśnić
w kilka minut !!! tempo nauki na pewno jest szybsze z nauczycielem

Jak ktoś twierdzi że nauka idzie szybciej bez nauczyciela to oznacza tylko
tyle że nie trafił w swoim życiu na dobrego
Problem polega na tym że ludzi którzy potrafią przekazywać wiedzę
jest bardzo mało
>Gdzies poza tym czytalam, ze niektorzy dochodza do pewnego poziomu i
>koniec. Dalej za nic nie przeskocza albo zajmuje im to pare dobrych
>lat.

Według mnie jeżeli ktoś przestaje robić postępy to oznacza to mniej więcej
tyle że metoda którą stosuje się wyczerpała i należy szukać innych sposobów
w końcu znając kilkadziesiąt tysięcy słów i całą gramatykę nie należy spodziewać
się spektakularnych osiągnięć.
Ważne pytanie, jakie musisz sobie zadać - na czym konkretnie Ci zależy, a przynajmniej co jest priorytetem? Jeden potrzebuje rozmawiać w sprawach zawodowych, inny czytać teksty naukowe, kto inny pragnie przede wszystkim rozumieć język mówiony, a kto inny czytać powieści w oryginale, a jeszcze inny chce zdać egzamin w Cambridge;) To są różne umiejętności, które różnymi metodami się kształtuje:)
Temat przeniesiony do archwium.