Jak samemu przygotować się do FCE?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :-)

Z góry informuję, że proszę o wszelkie rady i sugestie odnośnie samonauki w kierunku przystąpienia do FCE.

Uczę się już dobrych kilka lat języka angielskiego. Miałem przez pewien czas przerwę więc wybrałem się do Szkoły Języków Obcych EMPiK by odświeżyć swoje wiadomości - kończę kurs intermediate, ale równocześnie korzystam z książki o poziom wyżej i uczę się z niej samemu (upper intermediate).

W następnym roku chciałbym zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie chodzić już na żaden kurs a przygotowywać się samemu do certyfikacji FCE. Zależy mi na tym by bardziej zaawansowani forumowicze/"angliści" polecili książek - podręczniki i ćwiczenia, z których mógłbym korzystać (zależy mi by w tych książkach był również klucz odpowiedzi do zadań oraz opracowania słownictwa angielsko angielskie itd). Generalnie - co najlepiej kupić by móc samemu się przygotować do FCE?

Jeśli chodzi o speaking to zapewne skorzystam z kilku lekcji z native speakerami bo tego nic nie może zastąpić :-)

Btw. tak szczerze, czy wg. Was przy systematycznej pracy - jest możliwość by w przeciągu roku przygotować się z poziomu intermediate/upper intermediate do FCE?

Z góry bardzo dziękuję - będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie:)
Spokojnie jesteś w stanie:)

Radzę również kupić/ ściągnąć Profesor Henry - Konwersacje (są też inne: gramatyka, phrasal verbs itd)). Ja sobie bardzo chwalę i moje dzieciaki lubią zarówno filmiki, jak i nagrania z tej publikacji.
Książek jest dużo. Z jakich uczyłeś się do tej pory? Może warto wziąć kontynuacje na poziomie FCE.
Poszukaj w necie podręczników, (np. Objective,Gold) testów i nagrań. Podręcznik do writingu i porządną gramatykę.

możesz zajrzeć do mojego chomika: http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=LadyLonely&inbox=1
Mimo wszystko polecam książki przy nauce z multimedialnymi programami trudniej się skoncentrować. Polecam English vocabulary in use upper-intermediate koniecznie z płytką.
Sciąganie programów jest przestępstwem.
Nieprawda. Ściąganie programów nie jest przestępstwem.
oczywiście, że nie jest przestępstwem, ten ktoś jest po kilku głębszych, albo w zakładzie psychiatrycznym otworzyli kafeje :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia