niemiec - samodzielnie

Temat przeniesiony do archwium.
W co warto, Waszym zdaniem, zaopatrzyć się do samodzielnej nauki niemca od podstaw. Chodzi mi o ksiązki, klasety itp.
Moze jest coś podobnego do \"First steps in engish\" Krzyżanowskiego
Spróbuj z SuperMemo Intensiv Deutsch. Pozdrowienia:)
W PONS są też kursy do niemieckiego, nie widziałem, ale może warto by spróbować... Ale zaczynając chyba od tego najprostszego. A takto polecam \"Niemiecki błyskawicznie!\" z serii Języki dla wszystkich wydawnictwa: LAROUSSE ( u nas Oficyna Wydawnicza DELTA W-Z). Książka tania i fajna. :) Wpisz w wyszukiwarce \"Niemiecki błyskawicznie!\" a napewno znajdzie. ;-) Pozdrófka.
\"First Steps in English \" jest pierwszym tego rodzaju kursem kasetowym do nauki języków obcych wydawanych przez firmę \"MERIMPEX\". Wkrótce po nim ukazały się podobne kursy do nauki niemieckiego, hiszpańskiego i bodajże rosyjskiego. Było to prawie 20 lat temu. W międzyczasie ta firma przestała istnieć. Prawo do dystrybucji tych kursów uzyskała firma GRAFOX. Do tej pory można je kupować w księgarniach językowych. Na bazie kursów francuskiego i hiszpańskiego powstały bazy SM.

Kurs niemieckiego nie miał specjalnej nazwy, był sprzedawany jako \"Intensywny kurs języka niemieckiego. Ostatnio w księgarni Galerii Centrum w Warszawie widziałem kkurys do angielskiego i hiszpańskiego, nie zwróciłem uwagi na niemiecki i francuski, nie oznacza to, że ich nie ma.

Spróbuj popytać w księgarniach językowych, może tam dostaniesz, a może zamówią go specjalnie dla Ciebie.

Zainteresuj się też kursem niemieckiego w ESKK.

Zobacz też na stronie Wydawnictwa PONS, są tam kursy \"Język ... w 3 miesiące\" i \"Język ... w 1 miesiąc\", może warto się nimi zainteresować.

BJK

 »

FCE - sesja letnia 2004