Prosze o pomoc w znalezieniu słówek

Temat przeniesiony do archwium.
Chodzi mi o słówka formalne i nieformalne. Próbowłam znaleźć przez google ale nie udało mi się nic dokładnego znaleźć, ale może znacie jakąś stronke.

Chodzi mi o tabelke/spis z zestawieniem słów/zwrotów formalnych i nieformalnych, może być bez tłumaczeń na polski.

DOKŁADNIE o to a NIE jakiś przykładowy list formalny itp. co mi sie poznajdywało własnie przez googlach i inne wyszukiwarki.

Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam ;)
Zestawienie wszystkich słówek formalnych i nieformalnych? Na początek może być słownik np. Longmana. Chociaż jeśli wolisz Oxford, to może być i Oxford.
Najlepiej sobie poczytaj coś o formalnym/nieformalnym języku, żeby wiedzieć o co mniej więcej chodzi. Większość listów formalnych oraz podręczników tak naprawdę i tak napisana jest w "general register" - to jest coś pomiędzy nieformalnym a formalnym językiem.
Sorry, źle to ujęłam. Spytałam na zajęciach z angielskiego i chodziło mi o liste niektórych 'words of Latin Origin' a ze są formalne to mi sie pojęcia pomieszały. Jzz sobie je znalazłam. Dzieki za odpowiedź i pozdrawiam.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie