Jaki serial po angielsku oglądać dla nauki?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś może polecić mi serial w języku angielskim z aktorami mówiącym względnie zrozumiale i wolno, żebym mógł zrozumieć i podszlifować język, zrozumienie oraz bazę słówek na podstawie tego serialu.
Chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym.
Mam zasób ok. 3 tys. słówek.
Wolałbym bardziej męskie seriale - coś w stylu Stargate, ArchiwumX, niekoniecznie opery mydlane ;)

Pozdrawiam, Janusz
hehe mój nauczyciel poleca oglądanie Polonia Tv czy coś takiego, ponieważ tam rozmawiają w języku polskim a na dole ekranu napisy tłumaczone są w j. angielskim. Ja raczej nie skorzystałam, ale może ty miałbys ochotę obejrzeć jakiś polski serial:)
Nie mam TV....
to może po prostu ściągaj sobie filmy angielskojęzyczne:) przynajmniej oglądałbyś to, co chcesz:)
Ściągam i oglądam ale rozumiem różnie. Z angielskich rozumiem 30% z amerykańskich 50%.
Obejrzałem The Sopranos ale z napisami, podobał mi się i nie chciałem niczego uronić :)

Ogląda ktoś jakiś serial z prostym angielskim?
zauwazylem, ze w burn notice mowia dosc wyraznie. taki serial sensacyjny, mi sie przyjemnie oglada. czasami jest dziwny belkot ale tylko jak udaja jakis akcent albo mowia z obcym akcentem.glowny bohater to szpieg wiec spotyka sie z roznymi nacjami.
to moze najpierw poducz sie slowek a potem wezmiesz sie za filmy?
Myślę że same słówka to nie wszystko;) Ucz się całych wypowiedzi bo wierz mi same słówka to naprawdę niewiele jesli się nie wie jaki jest kontekst zdania. Wiem coś o tym!!!
A ile wg. Ciebie powinienem znać słówek do większego zrozumienia filmu? Oczywiście zawsze znajdzie się jakieś nieznany, fachowy czy rzadko występujący wyraz.
Wydrukowałem sobie i przerobiłem listę 3 tys. najpopularniejszych ale nie mogę znaleźć listy 5 tys. i więcej najczęściej występujących.
Nauka słówek jest dosyć sucha, dlatego chciałem osłuchać się też z językiem mówionym, zamierzam też ściągnąć napisy do serialu po angielsku, wydrukować, nauczyć się nieznanych słów i dopiero obejrzeć dany odcinek.
Taki np. Dr. House jest zbyt medyczny, co do reszty to chciałem się właśnie Was poradzić.
Pozdrawiam, Janusz
Nie wiem ile powinieneś nauczyć sie słówek abyś spokojnie mógł obejrzeć dany film. Wiem tylko że suche same słówka nie wiele Ci dadzą jesli nie będziesz umiał "obrobic" ich w głowie/myślach. Dużo słuchaj np BBC tam sporo jest angielskiego;)) Na początek może zacznij BBC7 tak dla początkujacych posłuchaj i oceń na ile rozumiesz język. Masz rację przed obejrzeniem wydrukuj soebie słowa które wystąpią w filmie. To naprawdę dobry pomysł. Mnie kiedyś Marceli K.coś takiego zaproponował i to nie był głupi pomysł. SPRÓBUJ to dobry pomysł.
Powodzenia
Ciezko okreslic dokladna liczbe. Musisz samemu sie o tym przekonac, np. ogladajac jakis serial (z angielskimi napisami) sensu ilu zdan po sobie nastepujacych nie zrozumiesz? Mam na mysli przykladowo taka sytuacje: jest wypowiedz 10-zdaniowa, sensu ilu nie zrozumiesz? Jesli Twoim zdaniem za duzo, przez swoje niezrozumienie nie zrozumiesz do konca fabuly serialu, oznacza to, ze jeszcze za wczesnie.

A co do listy najpopularniejszych slowek: a nie myslales zeby kupic jakies repetytorium i z tego sie uczyc? tam zwykle slowka sa posegregowane tematycznie, zawsze jest jakis tekst (=kontekst), ktory pokazuje jak uzyc danego slowka. 3 tys. slowek to chyba poziom dosc poczatkujacy, wiec na poczatek jakies repetytorium na nienajwyzszym poziomie (jesli chodzi o bogactwo leksykalne)? Jesli Ci zalezy na nauce angielskiego, takie repetytorium moglbys przerobic w miesiac-dwa.

Potem moglbys albo slowek z kolejnego repetytorium sie uczyc, albo zaczac seriale ogladac, albo i to i to :-)
pakku jeśli mógłbyś podać nazwę takiego Twoim zdaniem dobrego repetytorium to myślę że kolega będzie Ci wdzięczny. Zgadzam sie z Tobą w 100% że warto podeprzeć się i taką pomocą.
A przy okazji czy ktoś dysponuje jakąś listą/ linkiem słów:
1000
3000
5000
10000
Będę wdzięczna!
program do nauki angielskiego profesor henry zawiera podobno 11000 tys najczesciej wystepujacych slow i zwrotow
Właśnie słówek zamierzam uczyć się sam a gramatyki uczę się na bezpośrednich korkach u młodej studentki :)
Znalazłem Otwarty słownik frekwencyjny języka angielskiego http://elektronikjk.republika.pl/u25.html ale OpenOffice którego używam nie chce wczytać całego słownika, żeby posortować słowa wg. częstości używania. Może ktoś spróbować posortować je pod MS Office albo jeszcz w innym programie?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia