Gramatyka

Temat przeniesiony do archwium.
Przygotowuję się do matury rozszeżonej niestety najgorzej u mnie z gramatyką , której sama nie jestem w stanie przyswoić . Chciałabym brać korepetycje z angielskiego tylko z gramatyki i zastanawia mnie ile potrzeba godzin takich korepetycji zeby ogarnąc całą gramatyke niezbedna do matury?
Chciałabym zeby korepetytor wyjasnił mi zagadnienia ( czasy , warunki , strony bierne itp ) tak zebym sama pogłębiła ta wiedze . Niestety nie stac mnie w tym momencie na zbyt duza ilosc korepetycji więc mam nadzieje ze ktos bedzie mw mógł okreslic ile czasu potrzeba na ogarniecie gramatyki .
W szkole przez cztery lata nasz nauczyciel oraz książki do nauki angielskiego potrafiły nam kompletnie skomplikować angielską gramatykę, a czasy to już w ogóle stały się ‘czarną magią’. Na szczęście wystarczyło mi potem 10 godzin zajęć z dobrym nauczycielem, aby zrozumieć angielską gramatykę (i czasy)—a przy okazji stwierdzić, że np. w porównaniu do gramatyki rosyjskiej, niemieckiej, hiszpańskiej czy francuskiej jest niezmiernie prosta.

Widziałem parę książek po polsku na temat gramatyki angielskiej i w szczególności czasów (nie pamiętam tytułów), ogólnie b. przystępnie tłumaczyły i sądzę, że dużo się z nich można nauczyć samemu.
Powodzenia!
Hollyy
Nikt Ci nie moze powiedziec, ile godzin potrzeba Ci do nauki gramatyki (nawet do tego stopnia zeby zdac mature). Po pierwszej lekcji, (z dobrym nauczycielem) bedziesz wiedziala, ze cos rozumiesz czy nie. Tak jak 'fajny facet' pisze - to jest proste, jak sie zrozumie, ze to nie 'czarna magia'. Mysle, ze robi sie z tego jakis 'potwor', zamiast zbic to na czesci i nauczyc sie jednego dobrze, wtedy drugiego itd...a nie 'bac sie, ze wszystkie musze umiec'.
Tutaj na stronie w 'gramatyka' masz dobre przyklady. Napewno uzywasz wiele z nikt, nawet nie wiedzac o tym.

« 

Brak wkładu własnego