jak nauczyć się mówić płynnie po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Jakie są skuteczne metody żeby mówić plynni po angielsku.Uczę się sam ale nie potrafię mówić płynnie co mam zrobić.
Rozmawiać z kimś po angielsku,dużo czytać.
Poszukaj sobie kogoś do wymiany językowej i rozmawiaj np. przez skype (szukaj English pen pals,English e-pals,language exchange).Warto też dużo słuchać języka mówionego-radia,seriali,filmów.
dzięki za rady chciałbym mieć kogoś z kim mógłbym rozmawiać po angielsku ale obracam się w takim środowisku,że nikt nie chce
A masz dostęp do internetu w domu?
Jeśli tak to świat stoi przed tobą otworem.Trzeba tylko być proaktywnym,zrobić coś w kierunku znalezienia znajomych a nie czekać aż samo przyjdzie.
Ja chcę nauczyć się Japońskiego więc szukam znajomych native speakerów w internecie bo w Krakowie Japończyka nie jest tak łatwo spotkać.W tandemy językowe bawię się już od dłuższego czasu i mam sporo znajomych,bardzo różny przekrój wiekowy, narodowościowy itd.Warto.
Nie znasz kogoś kto mówi biegle po angielsku?
No to znasz już przynajmniej jedną osobę czyli mnie ;-)
Pozdrawiam
Polecam ci stronę www.phrasebase.com i http://englishtips.org (wymaga rejestracji, polecam audiobooki)
Ze mną możesz pogadać po angielsku, mnie brakuje rozmów, dużo tłumaczę pisemnie :)

mariusz52801

ściągnij sobie NIEZBĘDNIK INTERNAUTY - są tam wszystkie kanały świata, radiowe i telewizyjne, płaci się 8 zł jednorazowo i ogląda do woli. :)
dzięki narazie nie mam skype a mój poziom angielskiego jest średni więc nie wiem czy Ci będzie to odpowiadać
skype mozna sciagnac z
http://www.angielskionline.eu/

Co do plynnego mowienia to powinienes rozmawiac z native spikerem.
Jest opcja ale bardzo droga

http://www.tellmemore-online.com/
i wybierz Personalized Language Programs
lub corporate/e_coaching

polecam rowniez callana zajrzyj na forum
https://www.ang.pl/Callan_bezplatne_materialy_do_nauki_57107.html

lub po prostu czytaj gazety ( ksiazki)na glos i nagrywaj glos na dyktafon.
Swoj glos porownuj z oryginalem, jest cala masa ksiazek po angielsku na cd.
Staraj sie przekroczyc 200 slow na minute to auctioneers level.
Co do gazet to
http://audiovideo.economist.com/
pozdrawiam
mark, wszystko źle, masakra, to po tym Callanie tak tłumaczysz? Nie no, w ogóle zero profesjonalizmu


Anyway, my spoken English is far the better than somebody's transliteration.
I don’t care for this opinion. I don’t care a damn at all.
Braggart
To czytaj sobie głośno to, co piszesz, i przestań pisać bzdury.
ok
Nie od razu Kraków zbudowano.
Masz GG?
2696601-zapraszam
Jestem cierpliwa i kaleczenie początkującego mi nie przeszkadza.
Uprzedzam,że będę poprawiać.
Na Skype też przyjdzie czas.
Polecam też audiokursy dla początkujących z englishtips
Pomogą ci na początek opanowanie rozmów w codziennych, podstawowych sytuacjach komunikacyjnych.
You are a man, I presume. And you are...16?

1. Get a girlfriend. See her daily. Make all kinds of things with her. An to her. Make sure she can not speak anything resembling any Slavic language.
2. Do things with her. And her parents. Daily. Avoid Terry.
3. See 2. Twice a day.
...
4. When you are 40+, have no qualms about correcting your favorite wife's lousy English. Mind you she will fight back. Persist.
>2. Do things with her. And her parents. Daily. Avoid Terry.

Almost forgot. And engee something.
>>>Avoid Terry (terri)
I'm not quite sure what you mean by that - I am a nice, warm-hearted, meak and mild woman, always listening to 'my betters'. But I have come to the conclusion that I can't please all the people all the time, it's enough for me to please some of the people some of the time. Some people that I please are extremely grateful, others - well, they can take it or leave it.
>>2. Do things with her. And her parents. Daily. Avoid Terry.
>
>Almost forgot. And engee something

why me? Am betta than ya :P
engee, wanna be my boyfriend??
>engee, wanna be my boyfriend??

why me? am not as cool as janski :(
Janski is all talk no action :(
Spot-on, eva. That's exactly what I've noticed about him. You need somebody like me, and that's for sure :)
Vying for just a touch of Eva? No way! I'm in your path, beware :)

Eve, have you or have you now seen Madagascar 2? Or you are still wallowing in your "slow motion"?
it's not so easy to get a girl to me.i'm very shy.
>it's not so easy to get a girl to me.i'm very shy.

No, you are not.

Girls, you know, grow on girl trees. All you have to do is find the right tree, extend your arm, and... geeeeently...remember, geeeently, pick the one that tickles your fancy the most. That's it.

First, go to the orchard and look around. Choose the right tree. Remember, the blondes will be on your left. The redheads are, well, everywhere, sneaking around and making your head spin. Just watch your back when you stumble upon one. The dark-haired variety is something to be suspicious about too, but they may turn out to be worth your while.

In any event, have a good time picking.

Report progress asap.
Jak nauczyć się płynnie mówić po angielsku?

PRACTICE MAKES PERFECT - Praktyka czyni mistrzem.

Aby nauczyć się płynnie mówić po angielsku (w jakimkolwiek innym języku też) trzeba czytać głośno i wyraźnie codziennie, powiedzmy 20 minut dziennie, przez tydzień, dwa, ..., miesiąc, dwa, ..., rok, dwa,...

Najlepsze wyniki osiągnie się przy tym słuchając jakiegoś tekstu czytanego przez native speakera, powtarzając ten tekst, nagrywając go i porównując z nagraniem lektora.

Ogromną pomocą w tym procesie mogą być programy, które to umożliwiają. Za najlepsze do takiej nauki uważam "Profesor Henry - Słownictwo", "eTeacher" i "SuperMemo" z pakietów "AudioAdvanced English", "First/Next Steps in English", "Angielski? No problem!" (bez plusa) i "Angielski w 3 miesiące" (oba poziomy).

Do nauki akcentu British English najlepszym będzie "Profesor Henry - Słownictwo" pod warunkiem, że najwięcej uwagi przywiążemy do nauki wymowy zdań przykładowych. Trochę niżej w tym wypadku oceniam pakiety SuperMemo "First/Next Steps in English", "Angielski? No problem!" (bez plusa) i "Angielski w 3 miesiące" (oba poziomy), ale uważam je mimo tego za bardzo przydatne. Korzystając z eTeachera w wersji 5.0 należy wybierać ćwiczenia z nauką zdań.

Do nauki akcentu American English jedynym i niezastąpionym jest pakiet SuperMemo AudioAdvanced English.

Jednak nie wszyscy lubią uczyć się przy wspomaganiu programami komputerowymi, są młodzi ludzie, którzy wolą uczyć się metodami tradycyjnymi, wolą słuchać angielskiej mowy przy użyciu np. MP3-Playera. Jest metoda, która to umożliwia. Dzisiaj prawie każdemu dobremu podręcznikowi towarzyszą nagrania na płytach CD lub audiokasetach. Można je łatwo przekształcić na pliki mp3 i korzystać do woli.

Początkujacym polecam podręcznik L.L. Szkutnika "Mówimy po angielsku" (Książka + 3 płyty CD), następnie podręczniki z CD Wydawnictwa Langescheidt i audiobooki Edgarda.

Średnio-zaawansowanym i studentom, którzy wracają do nauki języka po kilku latach przerwy, bardzo pomoże pakiet Edgarda "Angielski dla wiecznie początkujących" (Podręcznik + 7 płyt CD, wśród nich program Vocabulary Trainer.

Dla zaawansowanych i studentów przygotowujących się do matury na poziomie zaawansowanych polecam następujące pozycje.


Dagmara Świda
English for Business & Politics
http://www.bookcity.pl/17070/English_for_Business_Politics

Barbara & Marcin OTTO
Here is the news - Part 1
Here is the news - Part 2
http://www.bookcity.pl/19538/Here_is_the_News
>Dagmara Świda
>English for Business & Politics
>http://www.bookcity.pl/17070/English_for_Business_Politics

To zdecydowanie nie jest pozycja dla maturzysty (chyba, że wyjątkowo dobrego i ambitnego, na pewno nie dla kogoś, kto chce przełamać opory przed mówieniem itp.). To świetna, ale trudna pozycja, angliści miewają z nią styczność, a i to rzadko i to raczej na specjalizacjach biznesowych i tłumaczeniowych.

Ze swojej strony mogę polecić gadanie do siebie. Świetna metoda ;)
Heinrich Schliemann uczył się angielskiego kując na pamięć po 20 stron Pisma Świętego dziennie. To też była nie łatwa pozycja, tym bardziej, że nie towarzyszyły jej żadne załączniki dźwiękowe. Listeningu uczył się słuchając mszy w Kościele Anglikańskim. Dlatego uważam, że zaawansowany maturzysta, przygotowujący się do egzaminu na wyższym poziomie może poćwiczyć ucząc się z podręcznika Świdy 1 stronę dziennie.

Jeśli nie czuje się na siłach, może spróbować tej sztuki z innego podręcznika, wydanego przez POLTEXT:
Zofia M. Patoka
Dagmara Świda
BASIC ENGLISH FOR BUSINESS.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia