angielski od czego zaczac ?

Temat przeniesiony do archwium.
czesc wam jestem obecnie w anglii i chcialbym sie nauczyc jezyka przynajmniej najwazniejszych podstaw ale nie wiem od czego zaczac moze mi ktos podpowiedziec w jaki sposob zaczac sie uczyc jak zdania skladac
nie znam tego kursu, ale jest ponosc dobry.
http://www.bookcity.pl/5828/Jezyk_angielski_dla_poczatkujacych
Dlaczego go polecam? bo mam nadzieje wyklada wszystko po kolei.
Ja uczylam sie i z Supermemo Angielski No Problem i z Ponsa i wszedzie mialam wrazenie, ze wszystko ok, czegos sie nauczylam, ale to nie bylo usystematyzowane.
Kurs z Wiedzy Powszechnej ma 2 czesci, skonczysz ta i mozesz sie wziac za poziom sredni.
Ja polecam jeszcze dwie pozycje, do których odnosniki znajdują się na tej samej stronie (>http://www.bookcity.pl/5828/Jezyk_angielski_dla_poczatkujacych)

"Mówimy po angielsku"
Kurs dla początkujących i średniozaawansowanych
Podręcznika z płytami CD
Leon Leszek Szkutnik
Wiedza Powszechna

"Gramatyka języka angielskiego"
Leon Leszek Szkutnik
Wiedza Powszechna

Cyt.:
>Ja uczylam sie i z Supermemo Angielski No Problem i z Ponsa i wszedzie
>mialam wrazenie, ze wszystko ok, czegos sie nauczylam, ale to nie bylo
>usystematyzowane.

Z tym się nie zgadzam!

"Angielski? No Problem!" to baza oparta na bardzo dobrym kursie Dr Henryka Krzyżanowskiego "First/Next Steps in English" i jest jak najbardziej uporządkowana.

Jeśli chodzi o bazy Wydawnictwa PONS, to są trzy:

1. "Angielski w 3 miesiące dla początkujących".
2. "Angielskie w 3 miesiące dla średniozaawansowanych".
3. "Szybki kurs słownictwa angielskiego".

Dwie pierwsze pozycje sa oparte również na kursach Dr Krzyżanowskiego, mają podobny układ jak FSE i trudno je nazwać nieuporządkowanymi.

"Szybki kurs..." z kolei jest oparty na słowniku tematycznym języka angielskiego, który był wydany ok. 20 lat temu p.t. "Aktywny słownik języka angielskiego". Prezentuje zakres słownictwa dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Gdy powstawał nie było jeszcze gimazjów.
dzieki za pomoc

« 

Pomoc językowa

 »

Inne