Od czego mam zaczac?

Temat przeniesiony do archwium
Witam wszystkich, mam pewien problem i liczę, że mi pomożecie.

Dwa miesiące temu wyjechałem do rodziców do Irlandii i postanowiłem, że tu już zostanę przynajmniej do czasu skończenia nauki ale mam problem, w Polsce uczyłem się tylko języka niemieckiego a angielskiego nigdy... obecnie chodzę do angielskiej szkoły i coś tam się uczę tego języka ale wiadomo, że to same podstawy. Chciałbym żeby ktoś z was doradził mi co mam kupi do nauki, chciałbym dostać bardzo konkretne i zdecydowane odpowiedzi. Jest mi to obojętnie czy to będzie książka czy CD czy jedno i drugie, chcę nauczy się angielskiego dosłownie perfekt!

Bardzo proszę o konkretne nazwy, najlepiej z linkami do sklepów, gdzie mogę kupić dany produkt. Jeżeli ktoś chce napisać jakieś porady na temat nauki to śmiało, piszcie! Liczę na dużo odpowiedzi, zalerzy mi na tym okrutnie bardzo.

Pozdrawiam!
Przede wszystkim kup sobie ten słownik:
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6861/wielki-multimedialny-slownik-angielskopolski-polskoangielski-pwnoxford-wersja-30.html
Potem jakiś słownik ang-ang np. Longman dictionary of Contemporary English, albo Oxford albo Cambridge, a najlepiej wszystkie trzy, bo każdy ma swoje mocne punkty których inne nie mają. Poza jak chcesz nauczyć się bardzo dobrze języka to szybko się zorientujesz, że jeden słownik nie wystarczy bo czasem coś jest lepiej wytłumaczone w jednym, a czasem w innym.

Następnie polecam programy typu bazy słówek Super memo oraz prof. Henry 6.0 słownictwo

http://www.supermemo.pl/supermemo_ux
...możesz ściągnąć pełną wersję programu SuperMemo UX... oraz wersje demonstracyjne kursów... (bez pełnej bazy bo jest płatna)
Ale zanim kupisz to możesz poszukać na tym forum i w internecie darmowych baz i od nich zacząć poznając program.

Henry ze strony http://www.edgard.com.pl/

Przejrzyj sobie też dokładnie to forum. Na pewno znajdziesz wiele ciekawych uwag w innych wątkach.

Może też pomyśl o zapisaniu się do szkoły na kurs angielskiego, przynajmniej na początku to może być przydatne, a najlepiej to poderwij sobie jakąś irlandkę i rozmawiaj.
Ja polecam pakiet "SuperMemo Extreme English!" (http://www.supermemo.pl/extreme_english). Zawiera on największą pod względem ilości bazę angielską, wprawdzie wymowę akcent i pisownię amerykańską, ale uczy nie tylko znaczenia słów i wyrażeń angielskich, ale również myślenia po angielsku.
Z kolei inna baza tego pakietu Basic English ma zarówno akcent amerykański, jak i brytyjski.

Warto też zaopatrzyć się w Rozmówki angielskie w miesiąc (http://www.supermemo.pl/rozmowki_angielskie).

Oba pakiety oparte są na wersji MSM programu SuperMemo. Ta wersja pozwala w bardzo łatwy sposób tworzyć własne bazy, co w twoim przypadku jest bardzo ważne.
Instrukcję tworzenia takich baz znajdziesz w ebooku Pawła Wimmera. Bliższych informacji o nim poszukaj pod hasłem Wimmer. Pisałem już o tym.
Jesli chcesz szybko i łatwo nauczyc sie chocby podstaw jezyka to proponuje bardzo prosty sposob : nauka slowek,
zajrzyj tutaj:http://angielski.zlotemysli.pl/bezcenneporady.php .
sama wyprobowalam i bylo warto.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Szkoły językowe