Jak poprawić znajomość języka

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę Was o pomoc.
Angielskiego uczyłam się pare lat temu w szkole. Teksty techniczne czytam bez większych problemów, gdy inni rozmawiają rozumiem 70-80% wypowiedzi (oczywiście zależy od tematu). Jednak problemem jest dla mnie mówienie i pisanie. Na codzień używam niemieckiego ( na którym skupiałam się przez ostatnie 2 lata), dlatego gdy coś chcę powiedzieć po angielsku automatycznie wchodzi mi niemiecka gramatyka, bądź słownictwo. Co zrobić w takiej sytuacji? Macie jakieś pomysły? Jak podszkolić angielski. Mam obecnie ogromną motywację, ograniczoną ilość czasu (max 30 minut dziennie), brak kontaktu native speaker.
Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Nie jestem nauczycielem - swoje opinie opieram na własnym doświadczeniu i absolutnych podstawach wiedzy metodycznej. Tym niemniej, dopóki nie pojawi się tutaj ktoś mądrzejszy - moja propozycja:

Proponowałabym po prostu mówić (np. rozmawiać z kimś, kto będzie w stanie prowadzić na Twoim poziomie rozmowę po angielsku) i pisać (np. krótkie notatki z dnia codziennego). Korzystne może się okazać zafundowanie sobie "momentu przejściowego" - kiedy chcesz ćwiczyć mówienie lub pisanie, najpierw coś przeczytaj albo czegoś posłuchaj, żeby się płynniej przełączyć.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia