Odświeżanie znajomości języka.

Temat przeniesiony do archwium.
Gadałam niedawno z pewnym przypadkowo spotkanym Amerykaninem i dopiero to uświadomiło mi, że mój angielski nieco się przykurzył. Mówię i mówię, aż nagle - jak powiedzieć "gołąb" po angielsku. "Paloma" po hiszp. "Piccione" po włosku. I po długim yyyyeeee wpadłam na "pigeon".

Moja umiejętność rozumienia czytanego tekstu, filmów, radia etc nie spadła, ale za to słownictwo w mówieniu to jest jakiś koszmar. Nie mogę wyzbyć się nawyku uzupełniania luki słówkiem z innego języka. Bo niestety angielskiego douczam się sama (i to kiedy mam chwilkę czasu) a stale mam kontakt z hiszpańskim i włoskim.
Co najśmieszniejsze, kiedy robię jakiś Use of English z CAE, idzie mi to całkiem dobrze, ale problem pojawia się, gdy muszę coś nazwać w mowie.

Jak sobie z tym radzić? Pewnie najprostszym rozwiązaniem byłyby konwersacje, ale nie mam niestety czasu na nie :-/ Gadać do siebie? Ze współlokatorką? Streszczać ustnie przeczytane teksty? Uczyć się słówek z jakiegoś repetytorium leksykalnego?
¡Hola chica! Te entiendo perfectamente. Puedo decirte que estoy en la misma situación. Lo mejor que tampoco me desarrollo en inglés porque me concentro más en las mismas idiomas que tu: español y italiano. Me desperti cuando me di cuenta de que estoy interesado en estudiar en Australia. Pienso que deberias ver la tv inglesa, americana y australiana, escuchar la radio y comprar unos libros para trabajar con su vocabulario. Esto ayudara, seguro, saludos:)

Australian
Tu się z angielskiego pomaga.

Chcesz porozmawiać po hiszpańsku, to znajdź sobie jakiś hispański serwer i tam cwaniakuj, ok?

PzdR,

Przemo
ok
Gadać do siebie? OK
Ze współlokatorką? OK
Streszczać ustnie przeczytane teksty? OK

Uczyć się słówek z jakiegoś repetytorium leksykalnego? - lepiej kolokacji się ucz od razu, bo same słówka nic do końca nie mówią - lepiej od razu uczyć się, z czym się łączą :)
Gadać do siebie - kiepsko (można powtarzać na zasadzie doboru prędkości wypowiadanych słów, najpierw wolno, a potem starać się coraz szybciej, by później bez problemów użyć w nowie.
Z kimś - good
Z nativem - brilliant
Wypisywać z gazet słówka w kontekście - wplatać je do wypowiedzi, w ten sposób poszerzasz swoje słownictwo
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie