Metoda na słówka Fiszki + Nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Oto moja analiza dotycząca nauki słówek:

Punkt 1

Znam na pamięć 3 poziomy słownictwa (Fiszki 3 poziomy) i teraz kończe czasowniki fiszki..

Punkt 2

Analiza punktu pierwszego jest taka że idea fiszek jest bardzo skuteczna i słuszna w mojim wypadku i przy moim sposobie uczenia ale....

Fiszki są podane w formie rozbudowanych zdań co wydłuża naukę...(opanowanie poziomu to około 6 miesięcy 2500 słów i zwrotów)

Myśle że te 3 poziomy słownictwa + czasowniki pozwalają opanować zasób biegłego komunikowania do FCE..

Jak skończe czasowniki to skorzystam z pustych kartek imblanko i dobrego słownika(nie będe robił reklamy) i postaram się opanować 250 słów na tydzień(jestem w stanie zapamiętać więcej)przyznam że 1000 słów na miesiąc to nie wiele,optymalnie powinno być 5000 tys słów na miesiąć..

Ktoś się mnie zapyta dlaczego asz tyle mhmhm

Myśle że biegła komunikacja to 3000 słów tylko że Brytyjczycy używają słownictwo z podzbiorów do każdej grupy słownictwa daje to jakieś 40000 tys słów..

Ale...


Zeby opanować taką masę słów trzeba przejść gruntowne szkolenie z technik mnemotechnicznych(pochodzić rok do takiej szkoły) i widziałem takie osoby które 5000 słów przerabiaja w 5 godzin, wtedy daje to efektywne uczenie a nie nużacą pracę że każdemu przecietnemu adeptowi angielskiego odechciewa sie nauki po paru miesiącach nabierania podstaw..

Przeszedłęm takie szkolenie 10 lat temu(teraz mam 27) ale oceniam swoje możliwości na ocene mierny gdyż maxymalnie przerobię 1000 słów na minute i to jest mój maxymalny próg(wahania + 200-300)

żeby przeskoczyć całą przecietną populację ludzi trzeba trenować umysł poprzez profesjonalne szkolenia i tu są schody....

myślę że jak wyjadę do Anglii to tam dopiero uzyskam płynność finasowa i bedę sie mógł tam rozwijać jak tylko marzę

w polsce niestety nie można się rozwijać tak jak ja oczekuje od swojego życia mam studia wyższe mgr więc wiem co mówię

efektywna nauka angielskiego poza słownictwem które tutaj wymieniłem ,niestety jest tylko w UK

mam na to przykłądy kiedy kolega który ledwo skończył podstawówkę a jego celem życiowym była impreza alkohol itp po 2 latach w UK rozmowia swobodnie w tym języku z wielkim polskim akcentem a ludzie się uczą angielskiego po 5-6 lat i nawet podstaw nie mają solidnych dlaczego to jest osobny temat...


język musi spełniać jeden warunek mósi być twoją pasją.....


Kolejny warunek nauki języka niemożliwy do przeskoczenia dla dla przeciętnego polaka o to piszę

Pracując w uk jest w stanie czlowiek zwykly obywatel zapisać sie do szkoły jezykowej po 15 godzin na tydzień to jest general english czyli 3 h na dzień

Za 60 godzin cena jest różna od 140 funtów asz do 1000 w zależności od uczelni

Czyli każdy jest w stanie wykupić dla sibie kurs językowe przy takiej ilości godzin ale fajnie jest jak jest inntensiv english czyli 60+(zalezy to od nas)

gdybym ja chciał w polsce wykupić 60 godzin na miesiac to zapłąciłbym 3000 w górę min kiedy zarabiam 1300 na miesiąc, ceny w polsce usług są jak dla obywateli emiratów arabskich a nie dla polaka, nie można się uczyć skutecznie języka chodząc sobie 2 razy w tygodniu po 1,30 min...

no chyba że rekreacyjnie się uczymy.....


to są głebsze problemy w opanowaniu języka dla polaka, biorąc szwedów 80 procent nim włada a w polsce odwrotnie 80 procent nie włada....

to są takie moje spostrzeżenia dotyczące nauki języka + słownictwo z góry przeraszam za błędy ortograficzne i jestem ciekaw co sądzicie o nauce jezyka w polsce..
Sprostowanie:

nie tysiąc słów na minutę tylko na miesiąc za błąd przepraszam...
Moja opinia? Jeśli masz solidne podstawy (PODSTAWY) angielskiego można się uczyć prawie za darmo (Oczywiście zależy to od sumienia :P ) ale trzeba mieć duuużo samozaparcia...
No i dość szybo też.
nawet niektórzy najwibitniejsi poligloci mieli swojich nauczycieli..

ale są samouki więc masz rację....

tylko że to powinien być twój wybór a nie konieczność...

a dlaczego polacy w większości nie znają ani jednego jezyka w czym tkwi problem?

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie