podręczniki do gramatyki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Chciałbym zakupić podręczniki do gramatyki. W szczególności zależy mi na tym, by zakupić np. dwa obszerniejsze i na tyle dobre, by służyły mi przez jakiś czas.
W tej chwili jestem w drugiej klasie liceum. Angielski mam rozszerzony z tym, że w szkole nie przerabiamy wielu wyjątków przy okazji zagadnień i chciałbym takie książki, bym miał w nich dokładnie wytłumaczony dany temat z wyjątkami, przykładami użycia itp. Tym bardziej, że angielski będzie mi bardzo potrzebny w najbliższym czasie.

Czy możecie polecić mi jakieś dobre podręczniki?

Pozdrawiam
"English Grammar in use" murphy-legendarna książka, co prawda poziom Intermediate- ale spoko wystarczy na poziom matury
Dzięki z tym, że nie zależy mi jedynie na poziomie matury. Na to uczę się w szkole, a chcę uczyć się we własnym zakresie bądź z prywatnym nauczycielem "własnym programem" i dlatego chciałbym jakieś dobre podręczniki gramatyczne.
Z góry dzięki
po Murphym możesz robisz "Advance english grammar" też świetna książka. Obie są pisane tylko w języku ang.

Polecam też:
"Matura Companion. Egz pisemny struktury leksykalno-gramatyczne"
"Grammar for First certificate" cambridge

To są materiały do opanowanie gramatyki na poziomie B2 i powyżej.
Jest fajny portal etutor.pl z gramatyką i całkiem sporym zestawem słówek w cenie podręcznika. Wersja demo jest bezpłatna więc możesz sprawdzic czy pasuje ci cos takiego

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie