mój plan nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Wykombinowałam, że chcę iść na Lingwistykę Stosowaną (francuski-angielski).
Mam jeszcze czasu pod dostatkiem, 5,5 roku. Wymyśliłam plan nauki obu języków, ponieważ przygodę z francuskim zaczynam dopiero w tym roku a mój angielski jest taki sobie.

Poddaję Wam go pod ocenę ;] może dałam czegoś za dużo, za mało albo ominęłam coś ważnego?

Raz na miesiąc:
*przetłumaczyć coś (piosenka, artykuł) z angielskiego
*przetłumaczyć coś z francuskiego
*duuuża powtórka z całego miesiąca

Raz na tydzień:
*jeden zestaw słówek (ze słownika tematycznego) angielski i jeden francuski
*jedno zagadnienie gramatyczne (także czasy i czasowniki frazowe) z angielskiego LUB francuskiego
*powtórka z całego tygodnia

Codziennie:
*jeden czasownik nieregularny z angielskiego i jeden z francuskiego
*2 czasowniki regularne z angielskiego i francuskiego

I jak? Tylko proszę bez komentarzy, że mam jeszcze dużo czasu i że to słomiany zapłon ;)
Hm, a ja bym napisał tylko
co tydzień 'zrobić coś ponadplanowego z angielskiego i francuskiego, tzn. coś poza szkolną/kursową pracą domową'
Ale pominęłaś słuchanie. Od teraz CODZIENNIE masz słuchać mowy tych języków których chcesz się uczyć,nawet jak nic nie rozumiesz,im więcej tym lepiej, ale codziennie. W czasie słuchania powstają nowe neurony odpowiedzialne za rozpoznawanie tych nowych dźwięków. Reszta swoją drogą. REGULARNOŚĆ.
Ja myślę, że dobrze jest planować coś z góry. Ja również planuje wszystko, chciałbym znać wiele języków obcych. Od paru dni uczę się języka niderlnadzkiego z edgardu. Ale tam wszystko trzeba zmieniać. Nie myślcie, że jestem jakimś specjalistą, ale uważam że na jednej lekcji nauczyć się:
alfabetu
czasownika być i czasownika mieć
powitań
pytań o pochodzenie
o wiek
o narodowość
o języki obce
to trochę za dużo. Jak na razie idzie mi świetnie, jeśli ktoś chciałby jakiś samouczek, lub podręcznik do danego języka obcego mogę przesłać. Proszę pisac na [gg]

Pozdrawiam Rudą i wszystkich, którzy interesują się językami obcymi. Zapraszam na stronę lingwipedia.prv.pl, aby zaczerpnąć wiedzy.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie