co to jet ten supermemo

Temat przeniesiony do archwium.
czy moze mi ktos powiediec co to własciwie jest ten supermemo bo gdy wchodze na polska strone supermemo.pl to tam nic dokładnie o tym nie pisze sa jakies programy do nauki ale one maja inna nazwe czy moze w nich jest juz ten supermemo ?? proszę o odpowiedz
nie wiem jaką stronę odwiedziłeś, ale info na ten temat jest na stronie :www.supermemo.pl. Czyli chyba jednak byłeś na dobrej stronie.

chyba nie ma sensu, zebym więcej pisała na temat tego programu, bo sam sobie poczytasz.

Masz rację co do tego, że poszczególne programy mają inną nazwę - np Basic English, Advanced English Speed up, Advanced English Proficiency i Power Words (TOEFL, GRE, GMAT). Wszystko dlatego, że supermemo to nie nazwa programu (jak np Euro plus) ale sposobu nauki poprzez wyznaczanie powtórek na podstawie wystawianych przez ciebie ocen znajomości denego słówka.

polecam ten program, sama go mam i zauważyłam, że czasami nieświadomie pozostaje coś w głowie, tzn nie uczę sie (powtarzam itp), tylko dzieki tym kilkakrotnym powtorka 'samo się zapamiętuje' - so to say :))

pozdrawiam
"(...) supermemo to nie nazwa programu (...)"
"polecam ten program (!), sama go mam (...)"
-nie ma to jak spujność wypowiedzi...

SM to program zawierajacy algorytm wyznaczający powtórki na podctawie ocen które sami sobie stawiamy po każdym słówku (lub czymś innym) po porównaniu z poprawną odpowiedzią.

Samo SM nie robi nic więcej i jest bezuzyteczne. Co innego jeżeli posiadamy bazy, własnorecznie robione lub przygotowane przez innych. SM Speed up itp to właśnie te bazy odpowiednio opracowane (nagrania audio itp)

SM można wykorzystać nie tylko do nauki słówek ale i np geografi, trzeba tylko odpowiednio stworzyć baze (czego mimo początkowego mętliku łatwo sie nauczyć). Jednak do słówek SM sprawdza się najlepiej.

Jest wiele wersji SM. Te starsze można ściągnąć z netu, ale łatwiej korzysta się z tych nowszych. Ponoć ostatnio wyszło jakieś nowe ale nie wiem czy jest dostępne w Polsce. Ja proponuje kupić właśnie SM Speed up (lub podobne - zalezy od poziomu) bo te bazy sa naprawde świetne i jeżeli się porzadnie korzysta to te wydane 60zł wcale nie uwiera ;) Ale samo super memo jest dołączone do parzystego lub nieparzystego (ten z płytką :)) numeru Easy English Plus i zapłaci się ok 5zł
"(...) supermemo to nie nazwa programu (...)"
"polecam ten program (!), sama go mam (...)"
-nie ma to jak spujność wypowiedzi...

...nie ma to jak znajomość ortografii !!!

no cóż, nie chcę być złośliwa, ale oko za oko ...

wyjąłeś, wyjęłaś dwa fragmenty z mojej wypowiedzi i zarzucasz brak 'spujności'. Supermemo to nie nazwa programu językowego, ale systemu nauki. O to mi chodziło i myślę, że to wyjaśniłam. Tak przynajmniej powiedział mi pewiem człowiek sprzedający mi tą ... i jak powinnam to nazwać PŁYTKĘ CD???

moze chodziło mi o 'Polecam ten program (... o nazwie Advanced English Proficiency)???

 »

Business English