nowy system nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 619
poprzednia |
Witam,

Zapraszam do testowania nowego systemu nauki słówek i wyrażeń.

Adres: https://www.ang.pl/nauka_slowek.php

Nowy system ma w zamierzeniu być w pełni spersonalizowany, śledzący postępu nauki i wyznaczający poprawki na podstawie udzielanych odpowiedzi. W tej chwili nie ma jeszcze możliwości tworzenia własnych zestawów. Planowana jest możliwość dodawania przykładowych zdań do wyrażeń. Tworzenie zestawów widocznych dla wszystkich oraz prywatnych.

Opcje dostępne w tej chwili:
- możliwość ustawiania/kasowania dni wolnych od nauki (kalendarz)
- możliwość zmiany dziennego limitu słówek do nauki (nie powinien być zbyt duży ponieważ będzie to oznaczało bardzo duża liczbę powtórek w kolejnych dniach)

Bardzo proszę o przetestowanie systemu i zgłaszanie uwag, błędów w tym wątku.

Wszelkie pytania o działanie systemu proszę także wpisywać w tym wątku, będę na nie sukcesywnie odpowiadał.

pozdrawiam
Łukasz
Hej Lukar!

System jest SUPER, mam tylko jendo zastrzeżenie. Ucząc się wg tego systemu tłumaczy się słówka z polskiego na angielski, a czy nie dałoby się uruchomić takiej opcji, żeby każdy zestaw można też tłumaczyć z angielskiego na polski - to jest odwrotnie... Wtedy jest o wiele łatwiej zapamiętać dany materiał...

pozdrawiam
będzie taka mozliwosc (zamiany ze soba pytania i odpowiedzi)
świetny pomysł! Czy dałoby się tam jeszcze wrzucić do zestawów np te wyrażenia i słowa z anglistyki?
Mozna tez dodac opcje dodawania wlasnych slowek do bazy :) z pliku tekstowego. Np ze mam dane wyrazenia w pliku i dodac do bazy lub recznie wprowadzic:)
pomysl jest super, fajnie gdyby tu mozna bylo wrzucac swoje zestawy i tlumaczyc z ang. na polski.. ale to juz ktos wspominal... i jeszcze jedna rzecz, taki drobiazg:) na jakiej zasadzie dziala to "Twoja odpowiedz jest podobna do odpowiedzi sugerowanej w x%" ... czasami ta moja odpowiedz jest kompletnie zła, a dowiaduje sie ze w 50 % mam racje.. innym razem gdy np. na pytanie o słowo przychod wpisze income to choc to jest dobra odp. nie zalicza mi jej, moje trafienie to 30 proc. bo przychod firmy to revenue / earnings / income.. moze lepiej byloby podawac te dodatkowe slowa na zasadzie "inne sugerowane odpowiedzi" pozdrawiam
pomysl bardzo mi sie podoba. juz skorzystalam. denerwujace jest tylko to, ze trzeba myszka przesuwac strone w dol, zeby zobaczyc wynik i pozostale rzeczy. moze gdyby wszystko bylo napisane mniejsza czcionka, to zmiesciloby sie tak, zeby nie trzeba bylo przesuwac tej strony...pozdrawiam wszystkich zapalencow nauki i autora swietnego pomyslu
Jest ok. Wprowadziło to dużo porządku. Mam tylko pytanie. Czy nie ma możliwości, aby sprawdzanie wpisanych słówek mogło odbywać się szybciej (tak jak w zestawach układanych wcześniej przez siebie)? W tym momencie wiążę się to z dość długim odświeżaniem strony. Pozdrawiam
Szczególnie gdy łaczy się np ze stroną: pagead2.googlesyndication.com i innymi. Chyba z 5 odwołań jest po drodze i chyba dlatego tak wolno się odświeża...

P
Przydała by się losowość wybierania z zestawu. Teraz idą chyba alfabetycznie (po kolei)

P
świetny pomysl na naukę slówek! mam dwa zastrzeżenia: zgadzam się, z poprzednimi komentarzami, że zbyt wolno to wszystko dziala, oraz fakt, że trzeba przesuwać myszką w dól strony jest męczący. może z czasem wszystko pójdzie lepiej!! :)))))
Pomysł super, dobre narzędzie do nauki słówek. Jednak procetowość oceny nie funkcjonuje zbyt dobrze, albo coś jest ok , albo nie. Procenty nie zawsze odpowiedają odpowiedziom.
Poza ty troche wolno to wszystko chodzi.
Reszta jest super.
Pozdrawiam
a ja mam pytanie... mam dodane dwa zestawy - phrasal verbs i word of the day ale uczę się tylko phrasalnych, tzn. mam np. dzisiaj do nauczenia się 30 słówek ale wszystkie sa z tej jednej kategorii, czy nie mozna by zrobić tak żeby np. 15 pochodziło z jednego a drugie 15 z drugiego zestawu?
Witam
Na początek WIELKIE DZIEKI za stworzenie takiej strony.Rozglądam się po niej od niedawna, wszystko jest super ale trochę brakuje mi nagrań native speakera poszególnych słów, zwrotów, zdań itd. "Udźwiękowienie" materiału po angielsku to pewnie katorżnicza robota ale...byłoby miło :-)
A gdyby tak dodać dźwiękowe zestawienia słów brzmiących po angielsku bardzo podobnie ale o zupełnie różnych znaczeniach?

Pozdrawiam
JackP
jackp jak chcesz popracować nad pronounciation to istnieje taka możliwość ;), z boku po prawej stronie masz pasek, gdzie jest po kolei wyświetlona "ilość osób na stronie", potem "Testuj nowy system nauki słówek" i tak dalej, wejdź na "Słownik e-DICT" - tam znajdziesz opcje wysłuchania native speakera - otworzy Ci się inna stronka na niej wszyskto jest...
pozdrawiam
Racja, wprowadzilem losowosc w przydzielaniu slowek na kazdy dzien w danym zestawie (przy opcji "dodaj")
Procentowosc dziala tak jak funkcja ktorej uzylem. Oto jej opis:

This calculates the similarity between two strings as described in Oliver [1993]. Note that this implementation does not use a stack as in Oliver's pseudo code, but recursive calls which may or may not speed up the whole process. Note also that the complexity of this algorithm is O(N**3) where N is the length of the longest string.

By passing a reference as third argument, similar_text() will calculate the similarity in percent for you. It returns the number of matching chars in both strings.


Wiem ze czasem dziala to lepiej czasem gorzej ale albo usune to calkiem albo zostawie tak jak jest.

Opis tlumaczy takze dlaczego jest 30% przy wpisaniu [income] podczas gdy sugerowana odpowiedz to [revenue / earnings / income].
Ok, popracuje nad tym żeby nie bylo tak duzo odwolań na zewnątrz i zeby nie trzeba bylo przewijac okna.
Niestety wprowadzenie personalizacji wymaga każdorazowego odświeżenia strony... coś za coś.
System przydziela kolejne zestawy od najbliższego wolnego dnia. Tak wiec po dodaniu jednego zestawu przykładowo "zajęte" są kolejne 4 dni. Kolejny dodany zestaw zacznie się więc w piątym dniu.

Ale uwaga słuszna. Pomyśle nad możliwością "pomieszania" słówek z różnych zestawów.
Na przesuwanie myszką jest rada. Trochę objawowa, ale zawsze można zmniejszyć wielkość czcionki. Najlepiej to wychodzi w Operze bo skaluje wszystko.
P
Trochę też przyspiesza, jak nie ładuje obrazków (gdy wyłączone w przeglądarce), ale to nie jest mimo wszystko rewelacja...
w bazie word of the day slowko "diminish" jest zapisane bez "to", to samo z "blush"
wydaje mi sie ze program spoko, dobrze trafiony pomysł. wczesniejszy system nauki uwazam jednak za lepszy pod tym względem ze uczysz sie 30 słówek na raz i nauka idzie sprawniej niz w nowym systemie, gdzie za kazdym razem, zanim sprawdzi się odpowiedź mija kilka cennych sekund. wiem ze ten probem zostaj juz poruszany na form ale nie doszukałem sie odpowiedzi. w/g mnie jest to jedyny minus nowego systemu (oczywiscie zakładam że nowe bazy słów będą dodane). da sie coś zrobić z tym odświezaniem by było tak jak w 'starym dobrym' systemie??
Przy dziennej ilości słówek do nauki przydałaby się opcja do wyboru, np. 5,10 albo 15 słówek dziennie. Ja ucze się też słownictwa z innych programów i dla mnie 15 słowek dziennie to trochę za dużo. Jeśli codziennie nie korzystam z tej stronki, wówczas mam coraz większe zaległości...
Brakuje mi też zapisu fonetycznego słowek.
a mozna prosic te bazy ale do sciagniecia i do systemu SM, pozdro!!

fajnie wymysliles ale za powoli dziala ;/
dzięki ppaula za podpowiedź, ale od pewnego czasu korzystam z e-DICT. Fajna strona, ale jest tam pronounciation pojedynczych słów( czy coś przeoczyłem?) tak jak w słowniku Collinsa( mam na płycie) a mnie się marzy strona z angielskim w pełni udźwiękowionym. No bo inaczej brzmią pojedyncze słowa, a trochę inaczej pełne zdania z wyrazami w innej niż podstawowa formie mówione dość szybko. To trochę inny rytm, intonacja itd. Blisko tego jest pewna konkurencyjna do tej strona, ale nie ma tam całościowo opracowanego wykładu angielskiego, tylko wymowa pojedynczych słów i zdań.
Pozdrawiam
jak dla mnie jest super!!! Przydałoby się tylko troszkę bardziej spersonalizować system, potrzebna jest możliwość tworzenia własnych zestawów...
no, widze ze coraz lepiej z tym nowym systemem. ja mam tylko jeszcze jedno pytanie (moze czepialska jestem) ale nie daloby sie dodatkowo usunac z tej strony reklam? i tak ang.pl ma te reklamy dosc dyskretne, niemniej jednak troche mnie wkurzaja na tej stronie do nauki. tyle z moich komentarzy - a w ogole nowy system jest swietny, gratuluje pomyslu i dziekuje :)
No rewelacja! Bez reklam jest extra. Na początku nie zauważyłem zmiany, ale jakoś lepiej wszystko w(y)chodziło do(z) głowy i już wiem dlaczego.
System zdecydowanie zyskał. Dobra robota.
P
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 619
poprzednia |