nowy system nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
301-330 z 619
System mi siępodoba i zacząłem z niego regularnie korzystać. Jednak są pewne niedociągnięcia (jak już wiele osób przede mną o tym wspomnialo)

Chciałem sobie stworzyc własny zestaw słówek do włoskiego a tam mi pisze: "wyrażenie polskie, wyrażenie angielskie" A język na pewno dobrze wybrałem.

I nadal nie widzę tego o co prosili przedmówcy: zmiana języków czyli mam wyświetlane słówko w języku obcym a ja piszę po polsku. (jak przeoczyłem to mi dajcie znać ;) )

I nie pasuje mi mieszanie się słówek jednego dnia. Wybrałem 3 języki i w zestawie mam np 10 słówek po włosku, 5 po ang i 10 po niem. Trochę dziwnie się tego uczy i raczej to nie pomaga(przynajmniej mi)

pzdr.
zeby mi nie mieszalo slowek zalozylam sobie jeden profil na hiszpanskim a drugi na francuskim ;)
Gratuluje dobrego pomyslu na przyjazna i wygodna strone. I ladna. Autor uczestniczacy w ambitnym przedsiewzieciu edukacyjnym powinien jednak dbac nie tylko o jezyk angieski, ale i o polski. A ja znajduje tu takie straszydlo: "liczba slowek NAUCZONYCH SIE danego dnia"! Jako wielbicielka obu jezykow - prosze o skorygowanie niefortunnego sformulowania.
1. Is this job more suitable for men or women ? Why?
2. Whats your dream job ? Why this one ?
3. Do you think these girls would do anything to look young and attractive? Why?
4. Do you think that appearances can be deceptive? Why?
5.What are the advantages and disadvantages of travelling by train?
6.What means of transport do you use most often do you enjoy using them? Why?
7.Why do people go to swimming pools or do any other sports ?
8. Which sport do you think is best for young people. Why?
9. Why are these people redecorating their house or flat?
10. What would you change in your room if you could? Why?
11.Are these people enjoying Christmas and what makes Christmas so special?
12. How do you usually spend your Christmas holidays?
13.What do you think happened-did the patient fall ill or is he a victim of an accident?Why?
14.In what situations do people have to stay in hospital ? Why?
15.How do you think these people may be feeling and why?
16.What natural disasters do you know and what can be done to helptheir victims?
17.What are the advantages and disadvantages of shopping in hypermarkets?
18.What kind of shoping do you enjoy doing most ? Why?
19.Why do you think this women is reading a newspaper and what information is she looking for ?
20.What kind of newspaper or magazines do you buy? Why?

Pomórzcie mi to przetłumaczyc mam tych pytan z 60 i juz nie wyrabiam :/ a niestety nie jestem dobra tak z angielskiego jak co nie ktorzy :( prosze o pomoc, bede bardzo wdzieczna i napewno sprobuje jakos sie odwdzieczyc:)
jakoś nie mogę pouczyć się słówek:( kiedy wybieram zestaw to ładuje mi się jedynie pusta strona:(
tzn. dokładnie jak wybieram zestaw angielski... może za dużo tego jest, co?
Robie teraz zestaw do nauki słowek z książki Upstream i mam pytanie kiedy on sie pojawi na stronie tak aby wszyscy mogli z niego korzystac???
jak zauważyłam, bez względu na to na którą wejdę stronkę (ang, wł, niem) system działa tak samo (tj. mam te same zestawy do nauki). czy istnieje szansa, że wchodząc na odpowiednią stronkę będę mogła uczyć się tylko wyrazów z danego języka? nawet wklepując osobno zestawy do każdej stronki. bo nie jest to kłopotliwe jeśli uczę się jednego języka, ale przy powtórkach robi się problem...
stary system był lepszy.. przynajmniej mi lepiej sie zapamietywało.. :) ale cóz.. ten jest troche za wolny, trzeba zaznaczac czy umiem czy nie umiem. a tam po prostu zrobilam dobrze to bylo ok, jak źle to powtarzałam ;]
System jest naprawdę godny uwagi. Vinszuje. Ale mam jedną uwagę, gdyż Łukaszu chodzi o to, że powtarzając kolejną turę zawsze znajdą sie słówka których sie odrazu nie przyswoi. Dlatego tam powinnien byc jeszcze przycisk "Trudne słówko" i z każdego zestawu nad ktorym bym pracował wybierałbym trudne słówka, które sprawiają mi trudność - anie jechał po wszytkich po kolei aby dojechać do tego jednego. Lista "czarnych słowek" zwiększyła by powtarzaenie tych słwówek na którcyh mi zależy. Przeanlizuj moją prośbę. czekam na odpowiedź ... :)
Witam,
chciałbym się dowiedzięc trochę o sposobie działania powtórek...
to znaczy czy do powtórki przechodzą wszystkie słowka z danego dnia? czy tylko niektóre? jeżeli nie wszystkie, to czy są one wybierane losowo? a może skrypt zapamiętuje, nad którymni najdłużej się uczyłem i je wrzuca do powtórki?

i co jaki czas są one powtarzane? czy jeżeli dzisiaj przerobię 20 słówek i pójdą do powtórki, to na tym się skończy dla mnie ich nauka? czy będą powtarzane cały czas tylko w coraz rzadszych odstępach czasu (np. najpierw jutro, później już za 3 dni, za tydzien, dwa, miesiac, kwartal itp. ?)


bardzo prosze o wytlumaczenie mi dzialania tej funkcji...



P.S. twórcy strony robią naprawdę świetną robotę... jestem pod wrażeniem szczególnie tej opcji nauki słówek:)


pozdrawiam
Ka-lolek
pisałem o tym wcześniej:

Co do powtórek: oczywiście ma znaczenie zaznaczona odpowiedź, jeśli stwierdza się że słówko się umie to jest ono przesuwane do powtórki kilka dni dalej niż słówko które "chcę jeszcze powtórzyć". Przy każdej powtórce i oznaczeniu słówka jako "umiem" jest ono odsuwane coraz dalej - po kilku powtórkach zostanie ono powtórzone nawet kilkadziesiąt dni pozniej niż bieżąca data.

W dwóch słowach: im częściej "umiem" słówko - tym rzadziej się pokazuje

mam nadzieję że teraz jest jasne :)
Dzięki za odpowiedź

ale co będzie jeżeli mam akieś słówko i za pierwszym razem zrobiłem chcę jeszce powtórzyć, a przy nastepnym przerobieniu tego slowka (po kilku minutach) nie mam juz czasu sie uczyc i klikam , ze umiem zeby zakonczyc nauke na dany dzien..
czy wtedy bedzie ono w powtorce traktowane jako "umiem" czy ako chce jeszce powtorzyc? (czy termin powtorki bedzie powiedzmy srednia z dni akie bylyby w wypadku zaznaczenia umiem oraz zaznaczenia chce jeszcezs powtorzyc?)
bo tak czy siak jezeli chce sie zakonczyc nauke z danego dnia wkoncu wszystkie slowka musza zostac zaznaczone jako "umiem" (no chyba , ze wywalimy wszystkie z nauki:) - ale to chyba kiepski sposob:))



i do czego sluzy w takim razie opcja nie umiem?:P


mam nadziee ze zrozumiales o co i hcodzi:)
pozdrawiam
ka-
Do Lukara:

Lukar jezeli do bazy dodam wlasne slowka, czy mozesz mi dac 100 procentowa gwarancje ze nigdy one z tej bazy nie znikna?Ze zawsze tam beda?
ja chciałbym się dowiedzieć, ile razy jedno słówko jest powtarzane i czy mogę sprawić, żeby słowo, którego uczyłem się w połowie lutego nie miało statusy "powtórka 2 kwietnia":>
W jez. hiszpańskim "nauka słówek" tematyka: casa jest błąd - półka to 'estanteria' a nie jak jest w systemie 'estenteria'.

Dzieki
Pozdrawiam
Do Lukara:
Przydała by się możliwość "zamrażania" zestawów z naszego planu nauki. Tzn. jeśli na przykład dodaliśmy nowy zestaw do nauki, a w naszym planie nauki mamy już rozłożone zestawy, to żeby te stare zaestawy "zamrozić na pewien czas" - tak żeby można było zacząć naukę tego nowo dodanego zestawu od razu(bez usuwania starych zestawów).
Czyli możliwość kiedy dany zestaw chcemy się uczyć, ustawianie kolejności nauki zestawów.
Pozdrawiam,
Sacud
Hmm... fajny ten nowy system podoba mi sie bardziej niz stary ale jest coraz wiecej zestawow. Kazdy dodaje cos od siebie i robi sie wieeelki balagan! Moze da sie to poukladac jakos kategoriami np. nieregularne, Fce i tak dalej byloby duzo prosciej i nie byloby takiego balaganu. Pozdrawiam
hej! właśnie założyłam konto ale jest pewien problem i nie moge korzystać z nauki słowek bo wyświetla mi się coś takiego :
mysql_error: Nie można otworzyć pliku: 'nauka_slowek_baza.MYI' (Kod błędu: 144)

Da sie coś z tym zrobić??

Pozdrawiam
ali
ten sam problem kod bledu 144 i wszystko mi sie skasowalo :(
System jest super, testuje go od niedawna, i juz zdolalam nauczyc sie wielu przydatnych idiomow i wyrazen, jest tylko malutki problem z oprocentowaniem- mnie to nie przeszkadza, ale pomimo to, ze odpowiedz jest poprawna, ale wystepuje w niej apostrof, pokazuje sie czasem "98%", czasem "97%"...

Ale tak ogolem to bardzo thanks for all;)
hej mam takie pytanko. Jestem tutaj pierwszy raz bo zawsze odwiedzalam tylko francusksa stronke. To od kiedy ja bede mogla zaczac nauke slowek??bo mi wyskoczylo ze na dzis nie ma dla mnie zadnego zestawu, mam rozumiec ze od jutra??Wiem ze to pytanie moze wydac sie glupie ale nie wiem :D:D pozdrawiam i czekam na odp
bleep

przykłady użycia:

"Please leave your message after the beep."

W zestawie "Word of a day" jest bleep zamiast beep
Przydałaby się wyszukiwarka zestawów.
Fajna była by jeszcze opcja wybierania do nauki poszczególnych słówek a nie całego zestawu. Czasem jest tak, że jednych słówek uczymy się szybciej, a inne nie chcą w ogóle wejść do głowy, dlatego myśle, że to by było pomocne.
Buźka
Byc moze ktos pisal o tym wczesniej ale watek jest dlugi i ... . Po sprawdzeniu poprawnosci odpowiedzi "podswietlona" opcja do uzycia ENTEREM to UMIEM dla mnie bylo by znacznie lepiej gdyby strona ustawiala sie na CHCE JESZCZE POWTORZYC, bo wiele razy cos czego nie umiem niechcacy uznalem za nauczone.
Na dzień dzisiejszy można wybierać sposród ok 1500 zestawów do nauki słówek w j. angielskim. Daje to w sumie kilkadziesiąt stron, przez które trzeba sie mozolnie przekopywać. Myślę, ze jakaś wyszukiwarka byłaby bardzo na miejscu.
brakuje mi tu jakiejs calosciowej oceny procentowej po powtorce. Tzn ile srednio bylo.
Jest super, jest super! ;)
Fajny program, ale...

Jeśli autor podał 2 słówka jako odpowiedź, a ja podaję je w odwrotnej kolejności, to nie uznaje mi tego za prawidłową odpowiedź. Da się z tym coś zrobić?
Temat przeniesiony do archwium.
301-330 z 619