Słownik tematyczny - nowy projekt

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 45
poprzednia |
Oto nasz nowy projekt: tworzenie słownika tematycznego dla różnych języków

https://www.ang.pl/slownik.php

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia, każdy może proponować hasła, wyrażenia, grupy, podgrupy. Szukamy też osób do "opiekowania" się poszczególnymi podgrupami, zadaniem tych osób będzie weryfikacja nadsyłanych propozycji oraz dbanie o poprawność i porządek w słowniku. Prosimy o zgłoszenia pod adresem [email]

Liczymy, że z czasem słownik rozrośnie się i stanie się przydatnym narzędziem.

Wszelkie uwagi, propozycje proszę wpisywać w tym wątku.

pozdrawiam
Łukasz
Mysl dobra. Mam tylko jedna uwage: tych hasel nie mozna bedzie ulozyc alfabetycznie? Teraz nie ma to znaczenia, ale jak sie rozrosnie, zrobi sie problem.
Pozdrawiam
już jest alfabetycznie :)
Bardzo dobry pomysł, mam jednak już jedno małe zastrzeżene ;-)
Gdy dodajemy słowa, bardzo żmudne jest dodawanie jednego po drugim, tzn. słowo polskie, słowo angielskie, zaznaczamy, czy jest to hasło czy wyrażenie i klik na odpowiedni przycisk. Z nowym słówkiem - to samo...
Znacznie szybciej i wygodniej byłoby, gdybyśmy wpisywali np. 10 słów polskich z tłumaczeniami i dopiero później klikali na "dodaj".
Podziwiam szybkosc.
Pozdrawiam
A może by tak to każde4go słowa zdjęcie i opis?:)
Super pomysł . Mnie sie to bardzo podoba:)
Poprawiona funkcjonalność jest już gotowa. Zapraszam
Hej! Napisalam do Was "zgłoszenie" w zwiazku z opieką nad jakąś kategorią i nie dostałam odpowiedzi, a bardzo mi na tym zależy, więc...proszę o odpowiedz!!! Dzieki z gory!
lepiej szybko znaleśc osoby do opiekowanie sie poszczególnymi działami. Już widać wpisy z błędami i wpisy osób które na siłe chca być zabawne wpisując głupoty. A tak w ogóle to bardzo fajny pomysł:) Zaczynam wpisywac to co wiem
wiem wiem, hasla są wyszarzone bo nie należą do słownika, dopiero po akceptacji przez opiekuna, poza tym zastanawiam sie czy nie ograniczyc propozycje hasel tylko dla zalogowanych..
i'm also interested in moderating over some parts of the dict - already sent you an application via email
regards
uwazam ze ograniczenie do zalogowanych to dobry pomysl. Kto sie interesuje angielskim i czesto odwiedza strone i tak jest zalogowany - i to niewiele kosztuje czasu aby sie zalogowac jesli ktos bedzie sie chcial podzielic swa wiedza. A żartownisiow moze to zniechecic bo za duzo by bylo fatygi.
Mam znowu to samo pyatnie co z tym przydziałem kategorii? Jest weekend i jest wiecej czasu na to. Czy moze opiekunowie juz sa przydzieleni? Czekam na odpowiedz! Pozdrawiam!
przydalaby sie funkcja kasowania propozycji ( dla opiekunów) - np. wpisów podwójnych lub bezsensownych. Oczywiscie mozna po prostu nie akceptowac a jak podwójne to akceptowac jeden. Ale potem gdy sie przychodzi nie widac ktore propozycje są nowe i trzeba je sprawdzić a ktore zostaly juz poprzednim razem. I gdy sie nie pamieta trzeba od nowa sprawdzac. no ale to tylko taka sugestia
I może by już zaznaczyć że jakaś grupa ma opiekuna, a która jeszcze szuka...
przydalaby sie takze funkcja przenoszenia propozycji. Np dział zwierzeta. W samym dziale Zwierzeta jest 95 propozycji. Ale potem przeciez jest wyszczegolnienie na ssaki, patki, owady.. Nie ma sensu chyba aby hasla sie powtarzaly. Moim zdaniem nie powinno byc mozliwosci dodawania pod "zwierzeta". Kazdy chyba umie okreslic kaategorie czy to ssak, ptak czy ryba. Uniknie sie wtedy takiego chaosu - niektorzy beda dodawac pod ogolem zwierzeta, niektorzy do konkretnych dzialow i wpisy sie powtarzaja.
dzieki za uwagi - wprowadze poprawki dzis najpozniej jutro
Czy pojawi sie funkcja przenoszenia haseł albo zostanie zablokowana możliwosc wpisywania ich pod ogólną nazwą działu? Nie wiem czy czekac a także nie wiem co mam zrobić z tymi wpisami pod działem Zwierzęta? Skasowac wszystkie? Recznie poprzepisywac do odpowiednich poddzialow(Ssaki, ptaki?) Co zrobic?
będzie funkcja przenoszenia ale dajcie mi jeszcze trochę czasu :)
A czy jest możliwość dodania wyszukiwarki haseł?
Mam pytanie czy ktos moze mi powiedzieć w jaki sposob odbywa sie przydzial opieki?? Bo ja tez jestem chetna, zgłosiłam się i nic....?!
Na glownej stronie masz adres redakcji. Napisz do nich.
Napisalam do nich juz dawno i nie dostalam zadnej odpowiedzi...nic... nie wiem o co chodzi...dodaje bardzo duzo slowek, bo uwazam, ze ten slownik to super sprawa i chcialabym pomagac w jego doskonaleniu, ale cos widze, ze nie bardzo.... chyba sprobuje napisac do nich jeszcze raz??
hej ja jestem opiekunem na forum z niemieckiego, ale jeśli chcę coś poprawić to nie mam jak. z redakcji napisali mi, że mają być jakieś dodatkowe linki jeśli jestem zalogowana, ale na niemieckiej stronie nie ma linków!! ja nie wiem może ja nie widze, więc jeśli wy macie to możenie mi powiedzieć gdzie one się znajdują!!!???
Świetny pomysł z tym słownikiem. W miarę wolnego czasu będę dodawał słówka.

P.S. Słownik będzie się rozrastał w miarę czasu, a poszczególne działy(poddziały) są na 1 stronie. Więc z mojej strony taka propozycja: może by podzielić te strony na części, a na dole(górze) strony zrobić linki do tych części. Np:
A B C D E F G H I J K L M N ....
gdzie poszczególne litery będą odnośnikami do stron z hasłami/wyrażeniami zaczynającymi się na te litery.
Wyszukiwarka też by się przdała...
Wiem że zabawa z php zabiera dużo czasu, więc to tylko propozycje - z czasem może się spełnią :)
Pozdrawiam.
Marzy mi się, aby kiedyś została wprowadzona funkcja przenoszenia danych grup do systemu nauki słówek!
Tak będzie, ale nie moge podac w tej chwili zadnego wiążącego terminu...
hej Lukar. pomysl uwazam za swietny. jednak zastanawiam sie, czy nie byloby mozliwosci wprowadzania zmian do slowek (jeszcze nie zaakceptowanych przez opiekunow) przez osoby, ktore je wprowadzily. edycja slowek przez osoby, ktore wpisujac je byly zalogowane ulatwilaby chyba sprawe opiekunom, prawda? np. wpisujac slowka w kwiaciarni niechcacy kliknelam dwa razy na dodaj, przez co kilka slowek sie powtarza (bez sensu, nie? ;)). gdyby istniala opcja edycji slowek przez osoby, ktore je dodawaly (zanim slowka zostalyby zaakceptowane przez opiekuna) moglabym czesc z powtarzajacych sie usunac, albo poprawic bledy, w tych slowkach, w ktorych po dodaniu zauwazylam literowki. no. to raz.

a dwa, to uwaga mala dotyczaca ww. kwiaciarni, gdzie oficjalnie wprowadzone zostaly trzy slowka, w czym dwa sa niepoprawne. o tyle niepoprawne, ze po polsku wystepuje liczba mnoga (fiolki, roze) a po ang. liczba pojedyncza (violet, rose). ? :)
to tyle. pozdrawiam cieplo i gratuluje pomyslu. (:
Moim zdaniem cenna uwaga na temat tego słownika;) zaglądam na tą stronkę od dłuższego czasu ale pomysł ze słownikiem odkryłam dopiero dzisiaj, ponieważ dawno tu już nie byłam. gratki dla autora za pomysł:)) Bardzo przydatna rzecz, ale myślę, że edycja słówek przez dodającego przydałaby się,żeby ulepszyć sprawność działania słownika. No i oczywiście chyba powinno być wiecej opiekunów. To pomogłoby w sprawdzaniu poprawności nowo dodawanych słów. Hmmm.. chyba się zgłoszę:) pozdrawiam ;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 45
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą