System nauki i testowania słownictwa

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 120
| następna
Szkoda, że nie można przy testach zaznaczać słówek, z którymi mamy problem. Później można by było przeglądać tylko te. A tak to system właściwie nie jest przystosowany do powtórek. Szkoda, bo baza słówek jest imponująca.
Czy przed rozpoczęciem testu można zobaczyć spis słówek w zestawie? Dopiero zaczynam naukę na tej stronie i zdziwiło mnie, że przed testem nie mogę zobaczyć i zapamiętać słówek, jak to jest w przypadku innych tego typu stron. Proszę o szybka odpowiedź.
Podczas nauki słówek czasem zdarza się, że są 2 takie same słówka w podpowiedziach i jedno jest poprawne a drugie zaznacza się jako niepoprawne, mimo, że jest identyczne.
Jestem tu mowa i trochę zagubiona na tej stronie: w jaki sposób należy uczyć się słówek(możne jest jakaś instrukcja , której nie mogę znaleźć).
Czy w nauce słówek jest również pisownia i czy system podpowiada słówka z którymi mam problem i sam proponuje słowa do powtórki?
Np tu są ćwiczenia poziomu A1
https://www.ang.pl/cwiczenia/slownictwo-angielskie-poziom-a1
Są inne poziomy.
Główna strona słówek jest tu
https://www.ang.pl/slownictwo
Czy o to chodzi?;))
edytowany przez Aaric: 01 lip 2018
potrzebne są dalsze slownictwa
Cytat: andrew_64
potrzebne są dalsze slownictwa

ciekawe, nie spotkalem sie jeszcze z l. mn. tego rzeczownika
w angielski owszem, 'vocabularies' występuje
w poziomie B2 bardzo trudne slownictwo do opanowania i bardzo trudne tlumaczenia
a czy nie można wprowadzić fiszek, uwazam ze swietny pomysl
brakuje w systemie poziomu C
brak systemu powtorek, raz przerobiony zestaw i to wszystko
Witam, uważam że w przypadku nauki nowych słówek świetnie było by gdyby po wybraniu właściwego słowa automatycznie odtwarzała się jego wymowa tak by przy okazji osłuchiwać się
Ogólnie bardzo mi się podoba ten system nauki słówek. Mam tylko dwie uwagi:
- za dużo jest słów które brzmią tak samo w języku polskim jak i angielskim np: trolejbus, test, dyskusja, wegetarianin, delfin itd
- w zestawach znajdują się błędy
Jeżeli ktoś się zajmuje moderowaniem tego działu to proszę o jakiś znak czy zostanie to poprawione.
Pozdrawiam :)
Po naciśnięciu hasła zaznaczone jest ono ale nie przechodzi do kolejnego
Czy mogę w jakiś sposób dodać konkretne słówko do "powtórek" ? tak by sukcesywnie tworzyć folder ze słowami, ktorych jeszcze w pełni nie opanowałem tak by móc wracać wyłącznie do tych słów pomijajać tryb nauki ?
Co jak co ale metoda nauki fiszkami tak jak jest to na stronie e-ANG, kładzie na glebę ANG.pl
Jest to najlepsza metoda nauki jak dla mnie i nie tylko dla mnie. Dużo ludzi lubi tą metodę i tak się najlepiej uczą, więc w imieniu wszystkich sugeruję za dodaniem takiej opcji, wtedy mój poziom angielskiego zwiększył by się kilkukrotnie.
Witam

W zestawie słówek nr 38 poziom B1 lektor czyta wyraz referee jako judge
A bath pług jako bathroom pług
Proszę o poprawienie
Pozdrawiam
Witam ponownie
W zestawie nr 42 słownictwo poziom B 1
Przy całkowicie zaliczonym teście ./ 4 różne / uzyskany wynik to 97% w każdym a powinno być 100

Pozdrawiam
Bardzo dużo słówek się powtarza. Po przerobieniu wszystkich zestawów odniosłem takie wrażenie.
edytowany przez bachu214: 05 cze 2019
B2 mały błąd jest marter - markeT, pisak, flamaster w sensie market zamiast marker
Mam pytanie. Chciałbym zarchiwizować cały zestaw słownictwa B2. Jak mogę to zrobić?
Wszystko fajnie tylko szkoda ze lektor nie mowi slowka po angielsku i tylko mozna nauczyc sie wzrokowo i nawet nie wiem czy dobrze wymawiam
Witam, dlaczego cwicząc nauke słowek z zestawu "słodycze", gdy trafia pytanie np. o żelki - by podać nazwę po angielsku, a w zestawie pokazują się dwa okienka pasujące - jelly sweets i gummies - gdy zaznaczam jedno z nich ( a oba są prawidłowe) - jedno pokazuje że błednie zaznaczono, a przecież oba słowa to określenia żelek???
Może dlatego bo tego rodzaje słodycze są po polsku nazywane żelki, ale takie małe figurki z żelatyny po angielsku nazywamy gummies eg gummie bears, worm gummies, shark gummies etc.
edytowany przez Aaric: 24 paź 2019
U mnie słówka za szybko sie przewijają- znaczy klikam na słówko 2 raz żeby przewinąć i za szybko zaznacza mi odpowiedź
Witam,
chciałem się zapytać czy nauczone zestawy są jakoś powtarzane? Kiedyś jak tu byłem to trzeba było w kolejnym dniu powtarzać to co się nauczyło dzień wcześniej i tak się to gromadziło, a te pierwsze słówka znikały dopiero po tygodniu(czy jakoś tak). Jest tu teraz też taka możliwość? i o co chodzi z tym archiwizowaniem zestawów?

Pozdrawiam
Witam,
chciałem się zapytać czy nauczone zestawy są jakoś powtarzane? Kiedyś jak tu byłem to trzeba było w kolejnym dniu powtarzać to co się nauczyło dzień wcześniej i tak się to gromadziło, a te pierwsze słówka znikały dopiero po tygodniu(czy jakoś tak). Jest tu teraz też taka możliwość? i o co chodzi z tym archiwizowaniem zestawów?

Pozdrawiam
czy lektor mógłby czytać słowo po angielsku od razu po pojawieniu się tego słowa?
W testach np. o rodzinę pojawiają się dwie takie same odpowiedzi: i . Gdyby była możliwość dodawania tutaj zdjęć pokazałabym, że można wybrać nie tego dziadka co trzeba ;) Szkoda, że w takich sytuacjach ucinane są uczestnikom punkty. Takie "małe problemy: działają demotywująco do dalszej nauki.
Proszę spójrzcie i sprawdźcie czy jest możliwość usunięcia tych samych wyrazów z bazy słów, to powinno rozwiązać takie problemy. Ewentualnie dopisać komentarze przy tłumaczeniach :)
W zestawie 7 nie ma 30 słówek jset 29 przez co wyskakuję że poprawność wykonania testu to 97% może ktoś doda jakieś słówko tam poprostu .
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 120
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia