System nauki i testowania słownictwa

91-117 z 117
| następna
Szkoda, że nie można przy testach zaznaczać słówek, z którymi mamy problem. Później można by było przeglądać tylko te. A tak to system właściwie nie jest przystosowany do powtórek. Szkoda, bo baza słówek jest imponująca.
2
Czy przed rozpoczęciem testu można zobaczyć spis słówek w zestawie? Dopiero zaczynam naukę na tej stronie i zdziwiło mnie, że przed testem nie mogę zobaczyć i zapamiętać słówek, jak to jest w przypadku innych tego typu stron. Proszę o szybka odpowiedź.
Podczas nauki słówek czasem zdarza się, że są 2 takie same słówka w podpowiedziach i jedno jest poprawne a drugie zaznacza się jako niepoprawne, mimo, że jest identyczne.
Jestem tu mowa i trochę zagubiona na tej stronie: w jaki sposób należy uczyć się słówek(możne jest jakaś instrukcja , której nie mogę znaleźć).
Czy w nauce słówek jest również pisownia i czy system podpowiada słówka z którymi mam problem i sam proponuje słowa do powtórki?
Np tu są ćwiczenia poziomu A1
https://www.ang.pl/cwiczenia/slownictwo-angielskie-poziom-a1
Są inne poziomy.
Główna strona słówek jest tu
https://www.ang.pl/slownictwo
Czy o to chodzi?;))
edytowany przez Aaric: 01 lip 2018
potrzebne są dalsze slownictwa
Cytat: andrew_64
potrzebne są dalsze slownictwa

ciekawe, nie spotkalem sie jeszcze z l. mn. tego rzeczownika
w angielski owszem, 'vocabularies' występuje
1
w poziomie B2 bardzo trudne slownictwo do opanowania i bardzo trudne tlumaczenia
a czy nie można wprowadzić fiszek, uwazam ze swietny pomysl
brakuje w systemie poziomu C
brak systemu powtorek, raz przerobiony zestaw i to wszystko
Witam, uważam że w przypadku nauki nowych słówek świetnie było by gdyby po wybraniu właściwego słowa automatycznie odtwarzała się jego wymowa tak by przy okazji osłuchiwać się
1
Ogólnie bardzo mi się podoba ten system nauki słówek. Mam tylko dwie uwagi:
- za dużo jest słów które brzmią tak samo w języku polskim jak i angielskim np: trolejbus, test, dyskusja, wegetarianin, delfin itd
- w zestawach znajdują się błędy
Jeżeli ktoś się zajmuje moderowaniem tego działu to proszę o jakiś znak czy zostanie to poprawione.
Pozdrawiam :)
Po naciśnięciu hasła zaznaczone jest ono ale nie przechodzi do kolejnego
Czy mogę w jakiś sposób dodać konkretne słówko do "powtórek" ? tak by sukcesywnie tworzyć folder ze słowami, ktorych jeszcze w pełni nie opanowałem tak by móc wracać wyłącznie do tych słów pomijajać tryb nauki ?
Co jak co ale metoda nauki fiszkami tak jak jest to na stronie e-ANG, kładzie na glebę ANG.pl
Jest to najlepsza metoda nauki jak dla mnie i nie tylko dla mnie. Dużo ludzi lubi tą metodę i tak się najlepiej uczą, więc w imieniu wszystkich sugeruję za dodaniem takiej opcji, wtedy mój poziom angielskiego zwiększył by się kilkukrotnie.
Witam

W zestawie słówek nr 38 poziom B1 lektor czyta wyraz referee jako judge
A bath pług jako bathroom pług
Proszę o poprawienie
Pozdrawiam
Witam ponownie
W zestawie nr 42 słownictwo poziom B 1
Przy całkowicie zaliczonym teście ./ 4 różne / uzyskany wynik to 97% w każdym a powinno być 100

Pozdrawiam
1
Bardzo dużo słówek się powtarza. Po przerobieniu wszystkich zestawów odniosłem takie wrażenie.
edytowany przez bachu214: 05 cze 2019
B2 mały błąd jest marter - markeT, pisak, flamaster w sensie market zamiast marker
Mam pytanie. Chciałbym zarchiwizować cały zestaw słownictwa B2. Jak mogę to zrobić?
1
Wszystko fajnie tylko szkoda ze lektor nie mowi slowka po angielsku i tylko mozna nauczyc sie wzrokowo i nawet nie wiem czy dobrze wymawiam
Witam, dlaczego cwicząc nauke słowek z zestawu "słodycze", gdy trafia pytanie np. o żelki - by podać nazwę po angielsku, a w zestawie pokazują się dwa okienka pasujące - jelly sweets i gummies - gdy zaznaczam jedno z nich ( a oba są prawidłowe) - jedno pokazuje że błednie zaznaczono, a przecież oba słowa to określenia żelek???
Może dlatego bo tego rodzaje słodycze są po polsku nazywane żelki, ale takie małe figurki z żelatyny po angielsku nazywamy gummies eg gummie bears, worm gummies, shark gummies etc.
edytowany przez Aaric: 24 paź 2019
U mnie słówka za szybko sie przewijają- znaczy klikam na słówko 2 raz żeby przewinąć i za szybko zaznacza mi odpowiedź
Witam,
chciałem się zapytać czy nauczone zestawy są jakoś powtarzane? Kiedyś jak tu byłem to trzeba było w kolejnym dniu powtarzać to co się nauczyło dzień wcześniej i tak się to gromadziło, a te pierwsze słówka znikały dopiero po tygodniu(czy jakoś tak). Jest tu teraz też taka możliwość? i o co chodzi z tym archiwizowaniem zestawów?

Pozdrawiam
Witam,
chciałem się zapytać czy nauczone zestawy są jakoś powtarzane? Kiedyś jak tu byłem to trzeba było w kolejnym dniu powtarzać to co się nauczyło dzień wcześniej i tak się to gromadziło, a te pierwsze słówka znikały dopiero po tygodniu(czy jakoś tak). Jest tu teraz też taka możliwość? i o co chodzi z tym archiwizowaniem zestawów?

Pozdrawiam
91-117 z 117
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

»

Pomoc językowa - tłumaczenia