Phrasal Verbs, Idiomy, Business English

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

Wreszcie gotowe! Utworzyliśmy dla Was bazę słówek i wyrażeń a w niej:

- ponad 400 Phrasal Verbs podzielonych na kategorie a także ich \"ważność\". Do tego tłumaczenie i przykładem użycia a takze... generator testów - sprawdź ile Phrasal Verbs umiesz a ile jeszcze musisz sie nauczyć

- 150 idiomów - każdy z tłumaczeniem i przykładem zdania!

- ponad 800 wyrażeń z zakresu Business English, podział na kategorie!

- ponad 2500 wyrażeń przydatnych osobom studiującym filologię angielską a także osobom na wyższym poziomie języka!

Oto link https://www.ang.pl/vocabulary.php

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z materiałem, oczywiście interesują nas Wasze wrażenia, uwagi, propozycje...

pozdrawiam
Lukasz
To naprawdę świetny pomysł z tymi słówkami...oby tak dalej!!!
pozdrawiam
Naprawde fantastyczny pomysł. Wielkie dzięki, bardzo mi pomogliście w nauce:D!!!
Witam,
Świetny kolejny pomysł tym razem z Tymi słówkami, w szczególności przypadł mi do gustu test, który można sobie \"urządzić\" po wkuciu Phrasal Verbs mam nadzieje ze w innych kategoriach tez takie testy sie znajda
pozdrawiam
LUKAR wielkie dzieki ze dział Vocabulary jest po prostu niesamowicie zaczopisty i na maxa przydatny!!!
szkoda ze go nie bylo przed zimowa sesja FCE ;( ale i tak przyda sie do matury
pozdrawiam i jeszcze raz thx!!!

szym0n
Bardzo przydatne. Często tu zaglądam. Potrzebuję pilnie word building.
Czekam.
Pozdrawiam wszystkich uczących sie i Łukasza.
Lukar, Idiomy i Phrasale ROZWIJAJ, ROZWIJAJ !!!! DO PRZODU !!! TAK TRZYMAC!
Business English: Dzial \"Work and motivation\", Nr 146 - blad drukarski: jest \"approch\" - powinno byc \"approach\"?
Proponuję przeniesienie zwrotów z \"vocabulary\" do nauki słówek on line, to dodatkowo ułatwi zapamiętywanie nowych zwrotów.
Genaralnie bardzo dobry pomysł, z niecierpliwością czekam na kolejne.
Pozdrawiam.
Witam. Dodałabym więcej nazw funkcji pełnionych w firmie (dział Company structure w Business English Voc.), np. bardzo często spotykane CEO - Chief Executive Officer = Dyrektor Generalny, etc.

Podziwiam pracę osób, które zrobiły cały dział!

Trzymam kciuki za dalszy rozwój.

Ewa
Przepraszam, CEO właściwie jest....Ale brakuje mi np.
Human Resources (HR) Director
Marketing Director
Research and Development (R&D) Director
Production Manager
Finance Director
Managing Director
Personnel Manager
Chief Accountant
Sales Manager
etc...

Taka mniej-wiecej podstawowa struktura firmy :)

Ewa
a gdzie znajde słowo diddle
Zestaw ekstra.

Mam pytanie do idiomów (akurat się uczyłem) - czy wiadomo które są bardziej popularne, które raczej nie ? W jaki sposób zostały wybrane akurat te ?

W mojej książce do CAE jest trochę idiomów, nauczyciel zaznacza (nie zawsze), które są popularne, a które nie, a także - których lepiej nie używać, bo źle użyte albo wzbudzą śmiech na sali albo ktoś się obrazi.

Jako przykład 'trudnego' do użycia mam 'to take the biscuit', jako w miarę prostego i popularnego 'to see the light'.
Czy jest mozliwe aby te wszystkie slowka pojawily sie w formie plikow tekstowych??? Lub w jakikolwiek inny sposob ktory by umozliwial wklejenie ich do worda i wydrukowanie??? Nie jest tak latwo uczyc sie z ekranu, a w acrobat readerze nie jestem w stanie zmniejszyc czcionki i podzielic tego na kilka kolumn, zeby wyszla z tego jakas rozsadna liczba stron, ktora nie pozbawi mnie calego tuszu w drukarce! Czy moge na to kiedykolwiek liczyc???
jest super, tylko jeszcze więcej słówek przydałoby się i najlepiej tak jak są podzielonych na kategorie-a reszta spoksik ;p
spox
bardzo dziekuje
przydalyby sie tez takie normlae slowka , na poziomie FCE i CAE

jeszcze mam pytabo. czy ktos moze ma te phrasal verbs wsyztko w jednym piku ale bez tych zdan . thx
niie wiem czy to tylko u mnie ale plik .pdf z idiomami po prostu sie nie otwiera...:((
http://www.translate.pl/odp.php4?direction=1&word=diddle
Słuchaj - świetna robota. Życzę samych sukcesów na przyszłość:))))) R.
Witam,

Propozycja ode mnie to dodanie do słowników tematycznych działu:
Information Technology

Z górki dzięki :-)
Czy istnieją te bazy w formie plików dla supermemo?
ta strona u mnie nie działa???
Dlaczego ta strona również u mnie nie działa??
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE

 »

Olimpiada języka angielskiego