niemiecki hiszpanski francuski wloski

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Dziś zostały otwarte testowe wersje stron do nauki języka niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Są one jeszcze w tej chwili tak naprawdę puste ale liczymy na Waszą pomoc w ich współtworzeniu.

W niedługim czasie pojawią się pierwsze materiały do języka niemieckiego i hiszpańskiego.

Zapraszamy,
Łukasz
Fajnie że pomyślałeś też o osobach uczacych sie innych jezyków niż angielski. Tylko że nie wiem czy taka liczba stron nie odbije się na ich jakości... Poza tym czy Ty mowisz 5 językami?
Lukar wspaniale! :) Bardzo fajnie, że takie coś doszło do skutku, osobiście z niecierpliwością czekam na włoski.

Do poprzednika: Nie wiem czy Lukar te 5 jezykow zna czy nie, ale w koncu to inny beda tworzyc ten serwis wiec chyba nie musi znac tamtych jezkow :)

A właśnie, Lukar, może jednak wartoby zaczać budowę serwisów języków tych o których nie ma stronek po polsku? Wiem, że o francuskim i hiszpańskim są, o niemieckim na pewno też, niestety nie ma żadnej o włoskim :(

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy przy rozbudowie serwisów!

P.S. A co byś powiedział na japoński?
ang.pl juz jest rozwinieta !!!!!!!!!!!trudno bedzie doprowadzic do takiego stanu pozostałe.......
>ang.pl juz jest rozwinieta !!!trudno bedzie doprowadzic do takiego
>stanu pozostałe.......

Rome wasn\'t built in a day..and
the longest journey begins with a single step.

Cool colors !
O.K. Robisz dobrą robotę :)
Tylko dlaczego omijasz jeszcze jeden wielki język - mam na myśli rosyjski. Rozumiem lekką niechęć niektórych naszych obywateli do tego języka (\"Armia radziecka z nami od dziecka\", rozbiory, zsyłki i takie tam) ale nie da się ukryć, że na znacznej połaci ziemi rozmawia się w tym słowiańskim języku. I nie jest on zbyt trudny do nauczenia, a może być bardzo przydatny gdy ktoś chce pojechać tam gdzie wschodzi słoneczko i niekoniecznie do Rosji...

Ja mam już swoje lata i pamiętam czasy gdy uczono go w każdej podstawówce. Nie twierdzę aby taka przymusowa nauka było to o czym można marzyć. Jednak teraz wahadło zegara cofnęło się w przeciwnym kierunku i rośnie nam pokolenie, które \"nie panimajet ruskich bukw\". A szkoda!
>>Tylko dlaczego omijasz jeszcze jeden wielki język

Omija tez inne \'wielkie\' jez, swiata jak Hindi, Bengali czy Arabski (lista ponizej). Tylko dlaczego?

1 Mandarin Sino-Tibetan Chinese Characters 885 China, Malaysia, Taiwan
2 Spanish Indo-European Latin 332 South America, Central America, Spain
3 English Indo-European Latin 322 USA, UK, Australia, Canada, New Zealand
4 Arabic Afro-Asiatic Arabic 235 Middle East, Arabia, North Africa
5 Bengali Indo-European Bengali 189 Bangladesh, Eastern India
6 Hindi Indo-European Devanagari 182 North and Central India
7 Portuguese Indo-European Latin 170 Brazil, Portugal, Southern Africa
8 Russian Indo-European Cyrillic 170 Russia, Central Asia
Z angielskim (poz. 3) to się coś nie zgadza. 332 mln ludzi posługujących się tym językiem jest chyba liczbą zaniżoną.
Ludność poszczególnych krajów wg encyklopedii Wikipedia:
USA - 280 mln
UK - 60 mln
Australia - 20 mln
Kanada - 31 mln
Nowa Zelandia - 4 mln

Z tego wychodzi ok. 400 mln. Więc nie wiem skąd te 322 mln.
I guess You\'re right. Perhaps some of these stats are based on specific criteria and that\'s what lowers the numbers. Other sources though give English the second place with over 500 mln users.

http://www.krysstal.com/spoken.html
http://www.photius.com/rankings/languages2.html
http://www.multilingualplanet.com/most_spoken_languages.htm
http://askmen.com/toys/top_10/45b_top_10_list.html
http://www.soyouwanna.com/site/toptens/languages/languages3.html

2. English
Number of speakers: 508 million
>Omija tez inne \'wielkie\' jez, swiata jak Hindi, Bengali czy Arabski
>(lista ponizej). Tylko dlaczego?
Kiepskie porównanie. Hindi czy Bengali nie uczy się w Polsce prawie nikt, arabski może staje się trochę popularniejszy, ale ciągle to kompletna egzotyka. Praktyczność tych języków dla przecietnego Polaka można postawić pod dużym znakiem zapytania. Tymczasem po rosyjsku można dogadać się w całej Europie Wschodniej, o części Azji nie wspominając, a tego języka uczy się lub uczyła się bardzo duża część Polaków (i nie wszyscy z musu). Poza tym to naprawdę ładny język, a dla Polaka - w miarę łatwy do nauczenia się. Moim zdaniem obecnie \"wielka szóstka\" języków, których uczą się Polacy to właśnie (kolejność przypadkowa) angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański i włoski.
>Kiepskie porównanie.
Co racja to racja. Jezyk jak jezyk, niczego sobie, ale chyba jestem uprzedzony. Moze to \'wielki\' tak na mnie podzialalo ; rosyjska wielkosc mi sie zle kojarzy. Nie chcialem urazic pasjonatow rosyjskiego.
>Moze to \'wielki\' tak na mnie podzialalo ; rosyjska
>wielkosc mi sie zle kojarzy.

Sprostowanie: nie chodziło mi o wielkość w sensie dokonań (a i tu można zawsze podyskutować) tylko o wielkość terytorium gdzie się można dogadać w tym języku. Wystarczy zresztą spojrzeć na dowolną mapę świata (zwykle jest to zaznaczone pewnie też żle się kojarzącym kolorem czerwonym ;).
O ile obszary gdzie rozmawia się w Bengali, czy w języku Arabskim to jednak dość odległe tereny, to rosyjski (chcac nie chcąc) mamy pod bokiem ;).
Nie jestem specjalną fanką tego języka (traktuję go po prostu narzędziowo: jest to jezyk jak każdy inny, a dla Polaka ma tę zaletę, że jest łatwy do nauczenia), ale na terenach na wschód od Bugu raczej trudno dogadać się inaczej. Uwież mi bo znam to z autopsji ;)
BTW. Taka mała ciekawostka jak czasem dziwne są miejsca gdzie może przydać się znajomość rosyjskiego: Jak byłam swego czasu w Turcji to z pewnym rodowitym Turkiem najlepiej mi się rozmawiało właśnie w języku Puszkina ...
Kiedy pojawią się te obiecane materiały (czekam na niemiecki)??? Moim marzeniem jest, żeby http://niemiecki.lukar.net wyglądał jak ang.pl (i nie chodzi mi tu o kolor tla ;)) Pozdr.
>O.K. Robisz dobrą robotę :)
>Tylko dlaczego omijasz jeszcze jeden wielki język - mam na myśli
>rosyjski.

Gorąco popieram!! To też jest piękny język!! Przydałaby się strona z rosyjskim...
Popieram!!
Rozwój poszczególnych stronek, a raczej ich niedorozwój określe jednym słowem :


Ż E N A D A
tak to jest jak sie łapie wszystkie sroki za ogon!!!! strony do nauki jezyków są...ale mimo to sa ciągle puste:(( czy nie lepiej by było stworzyć jedno nową str. na niemieckiego i po jej zapełnieniu następne??? tu nie liczy się już chyba jakość tych stron tylko ich ilość??
Żenujące to są wypowiedzi osób krytykujących.
Po pierwsze nie od razu Kraków zbudowano, więc cierpliwości.
Po drugie - Lukar prosił o pomoc, więc może zamiast narzekać pomóżcie?
Coś mi sie wydaje, że ty amused coś kręcisz.... Chodzi o to, że nie podoba mi sie to ile czasu spędzasz w internecie. Czy ty aby na pewno skończyłaś UAM ? Coś mi sie wydaje, że jesteś zwykła szmatka - babka klozetowa. Nie możliwe żeby anglista, tudzież tłumacz dysponował tak ogromną ilością wolnego czasu.. No chyba ,że jesteś podatna na uzależnienia i internet jest Twoim nałogiem !

Pozdrawiam,
KOciamama
Dear Kociamama Impersonator - your post sent me rotfl.
Or rather... it amused me to death.
Kiedy dojda jakies materialy do strony z niemieckim? Ja rozumiem, Lukar, że nie masz dużo czasu, ale na ang.pl systematycznie jednak coś przybywa, a na stronie z deutschem od 12.04.04 nie przybyło NIC... To nie jest zarzut, tylko pytanie...
Lukar zaglądasz tu? Wierzę, ze tak, dlatego prosze Cię, zebyś napisał, co ze stroną niemiecką? Masz jakieś plany, czy po prostu już zawsze będzie tam tylko forum?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa