Filologia angielska w Polsce

Temat przeniesiony do archwium.
Otwarta zostala specjalna podstrona tylko dla Was!

https://www.ang.pl/uczelnia_lista.html

Zapraszamy do korzystania, komentowania.

redakcja
Lukar - takie same podstrony baaaaaaardzo by sie przydały też na pozostałych stronach!! Nie wszyscy chcą uczyć się tylko angielskiego i studiować anglistykę!! Pomysł sam w sobie jest świetny:))))
Na razie wszystkie dane o studiach językowych (nie tylko filologiach angielskich) beda na tej stronie. Prosze podawac takze inne wydzialy i instytuty na uczelniach (iberystyka, romanistyka, itp itd) oraz także wyzsze szkoly prywatne.
Jeżeli na tej stronie będą tez informacje nie tylko o anglistyce to przepraszam. Baaaardzo sie z tego powodu cieszę:))))))
I jeszcze jedno: w jaki sposób można zgłaszać uczelnie, na których można studiować iberystykę czy italianistykę??? I jakie dane o poszczególnych katedrach czy instytutach trzeba podać??
Rewelacyjny pomysł! Hmm, jeśli to się komuś przyda, mogę się pobawić i przygotować dane o wszystkich filologiach na UAM - chcę tylko wiedzieć, czy to będzie wtedy zamieszczone - innymi słowy, czy moja praca nie pójdzie na marne.
Coś mi się nasunęło - nie rozdrabniajcie się na ileś forów przy każdej filologii. Filologii w Polsce na poszczególnych uczelniach jest całe mnóstwo... to wystarczy. Obawiam się, że wiadomości po prostu zaginą w masie poszczególnych działów różnych forów dyskusyjnych - już na podstronach innych języków jest ich raczej niewiele, a ile osób będzie chciało rozmawiać na forum określonego kierunku określonej uczelni...? Moim zdaniem to przesada, choć sam pomysł uważam za bardzo dobry.

I jeszcze jedno - przydałoby się jakieś centrum wymiany materiałów studentów - notatek, prac itd.
Zrobiliscie nowa podstrone, ale jakos prawie nikt z tego nie korzysta. Moze dlatego ze trudno ja odszukac? Nie kazdy przeglada podtemat forum \"studia jezykowe\".....
?????
przecież link do tego (i to wyraźny!!!) jest na stronie głównej....???
poprawilem skrypt, teraz mimo ze kazda uczelnia ma \"osobne\" podforum tak naprawde jest to jedno wspolne forum (Forum ogólne). Przy nowym temacie wybiera się jednak uczelnie, ktorej wpis dotyczy. Mam nadzieje ze taki sposob jest lepszy. Bardzo prosze wszelkie pytania dotyczace studiow jezykowych wpisywac na forum filologii a nie na glownym forum.

pozdrawiam
Bardzo dobry pomysł, dzięki temu będzie można łatwo zobaczyć wszystko naraz, a przy bardziej rozwijających się forach oglądać tylko dane dotyczące określonego instytutu czy kierunku :).

Podrowienia:)
lukar nie dosc ze robisz calkiem dobre zdjecia to jeszcze tak sie angazujesz w ta stronke ktora caly czas sie rozwijai jest coraz lepsza a ja przez tekilkanascie/kilkadziesiat miesiscy w tym uczestnicze obserwujac:D:D:D:
Wysłąłem wam informacje o NKJO w Jastyrzębiu Zdroju i nic jakoś nie widze w spisie uczelni żeby sie cos zmieniło..........:/:?:>
Jak przegladam forum ogolne to ukazuje mi bledna ilosc odpowiedzi na dane tematy. Np jest taki temat Koreanistyka UAM , no i jest napisane, ze jest 5 odpowiedzi , w tym ostatnia z 15 lipca! A gdy zagladam, to widze tylko 3 odp, ostatnia z 30 czerwca...nie rozumiem O_O i tak ze wszystkimi tematami
naprawdę świetny pomysł ze stworzeniem takiej podstronki, może wreszcie nie będzie takiego bałaganu;)
mam tylko jeden problem- ciągle mi sie pojawia błąd :(
a teraz cała masa \'errors\' i \'warnings\'... czy jakaś dobra dusza mogłaby mi wytłumaczyć w miarę przystępnym językiem ( byle nie informatycznym) dlaczego nie działa mi opcja \'odpowiedz\' na posty na tej podstronce? dodam, że wszystko inne działa mi jak należy;D
pozdrawiam wszystkich twórców stronki ang.pl ;D
Super, ze powstała ta podstrona! Taka sugestia: może by stworzyć listę uczelni, kierunków nie tyle filologicznych, co nawet związanych z językiem angielskim? Ja np. chciałabym studiować etnolingwistykę i wszędzie poszukuję szczegółów na ten temat. Może jest więcej ludzi poszukujących informacji nie tyle o filologiach, ale innych studiach także zwiazanych z angielskim??
Jeśli poszukujesz wszelkich możliwych szczegółów na temat etno, to uderzaj do mnie - służę pełnym serwisem informacyjnym i ogólnie zostałam już chyba mianowana forumowym ekspertem ds. etnolingwistyki ;D. A forum etno jest na podstronie uczelni - patrz: UAM, Instytut Językoznawstwa.
Hej poszukuję wszystkich możliwych informacji na temat etnolingwistyki w Poznaniu (najlepiej od tych co tam juz studiuja) czy warto w ogole tam probowac sie dostac jak tam w ogole jest itd. Piszcie na [email] Z gory dzieki
Tawa.... pomóż mi proszę Cię bardzo
Przeczytalem, ze moge zamiescic tu informacje na temat uzcelni, ktorych nie ma na liscie. Otoz chcialem wspomniec o PWSZ w Pile (studiuje tam filologie ang) -> www.pwsz.pila.pl

pozdrawiam, Ellias.
odwiedzam te strone od niedawna, nie potrafie do konca znalezc tutaj tego czego potrzebuje. interesuja mnie dokladnie informacje dot. filologii ang. na UAM-ie. prosze o pomoc!
Jest też Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu na której od 2005 roku od października studiowac można filologie angielska, niemiecka, czeską i rosyjska. ------------->www.pwsz.raciborz.edu.pl
Witam,

nie wiem, jak wygląda lingwistyka stosowana na Waszej Uczelni, jaki jest jej poziom i wogóle, ale jeśli mogę coś powiedzieć, to LS jest super na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J.Tischnera w Krakowie. Sam studiuję i wiem, że jest to świetny wybór. Wysoki poziom, fantastyczni wykładowcy no i LUDZIE!! A do tego klimat Krakowa...Żyć Nie Umierać!!!!

Polecam.......zajrzyjcie na stronę www.wse.krakow.pl i sami się przekonajcie!!

Pozdrawiam,
polecam nauke staroangielskiego, slysze ze to jezyk zupelnie inny od wspolczesnego angielskiego.
chcialem zglosic dwa nowe wpisy do listy filologii:

1. AP

Filologia Angielska
Instytut Neofilologii
Akademii Pedagogicznej w Krakowie

ul. Karmelicka 41
31-128 Kraków
tel. (012) 662 - 6205
http://www.ap.krakow.pl/neofil/ang/index.html
email: [email]

2. kolegium nauczycielskie TWP

Niepubliczne Nauczycielskie
Kolegium Języków Obcych
Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Krakowie

specjalność: język angielski
Kraków, ul. Daszyńskiego 3
tel./fax (0 prefix 12) 422-67-39
http://www.twp-krakow.net/
email: [email]
Cześć

Chciałbym się zapytać czy jeżeli ucze się w szkole w Angli to mam jakieś szanse na studiowanie filologi angielskiej w Polsce w tym że maturę bede miał angielską z polskiego w sobotniej szkole polskiej. teraz bede w 11 roku zostaną mi jeszcze 2-3 lata collegu
Czy potrzebuję czegoś aby sie dostac pozniej na studia w Polsce?
W Angli mi się nie podoba i nie chciałbym tam zostać.

Dziekuje :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe